Memleket Partisi İl Başkanı Güven, çalışmalarını hızlandırdı 

Genel Başkanı İnce’den mazbatasını aldıktan sonra Memleket Partisi’nde Giresun İl Başkanlığı görevine resmen atanan Güven, partisinin İl Yönetim Kurulunu basına tanıttı.

Tanıtım toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulunan ve en kısa sürede ilçelerde de örgütlenerek, seçime girmeye hak kazanacaklarını bildiren Memleket Partisi Giresun İl Başkanı Güven, partilerinin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, üyelerle kurultay yapacağını kaydederken; “Bizim partide delegelik sistemi olmayacak. Yurt çapında teşkilatlarımızı kurduktan sonra Genel Kurultayımızı üyelerimizle yapacağız” dedi.

Yıllarca hizmet ettiği ve fedakarca görev yaptığı CHP’den ayrılıp Memleket Partisi’nde siyasete devam kararı alan Güven, eski partisi CHP’ye küskün olmadığını ifade ederek, bu konuda şunları söyledi: “Biz, siyaseti ülkemiz ve halkımız için yapıyoruz. Bizim davamız, koltuk değil, memleket davası. Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin önderliğinde memleketimiz için yola çıktık. İlkeli ve dürüst siyaset için varız. Memleketimizin ve halkımızın refahı için tüm yurttaşlarımızla kader birliği yapacağız. Sloganımız olan  mavi’yi gerçeğe dönüştürmek için çaba gösterip, en kısa sürede iktidar olmaya çalışacağız. Bizim için ilk hedef mavi’nin açılımı olan Memleket, Adalet, Vicdan ve İş’ tir. Biz, Memleket Partisi olarak bunu hayata geçirmenin peşinde olacağız.”

- Yeşilgiresun Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yesilgiresun.com.tr/haber/7299132/memleket-partisi-il-baskani-guven-calismalarini-hizlandirdi