SP, kum çakıl ocaklarının kapatılmasına karşı çıktı 

Giresun ilimizde 4 tanesi Özel İdare kurumuna, 8 tanesi de özel şirketlere ait olmak üzere toplam 12 adet kum ve çakıl ocağı olduğunu söyleyen Abdülkadir Bektaş; “Yıllardır faaliyet gösteren bu ocakların, aniden kapatılmadan önce ticari anlamda taahhüt etmiş oldukları sözleri vardı. Bu taahhütlerin yerine getirilememesi demek, doğal olarak beton işletmecilerinin de verdiği taahhütleri yerine getiremeyeceği anlamına gelmektedir.

Bu yüzden bu ocakların kapatılma sürecinin böyle aniden alınan bir kararla yapılması doğru bir hareket olmamıştır. Çünkü bu karar, Giresun’da bu işletmelerle iş yapan kesime büyük bir zarar vermiş, inşaat sektöründe beton fiyatlarına fahiş zam yapılmasına ve sistemin çökmesine sebep olmuştur.

Yetkililerin, bu konu ile alakalı gereğini yapması, hem verilen taahhütlerin yerine getirilmesine vesile olacak, hem de iş yapan kesimin zarar etmesine engel olacaktır. Ayrıca iş yapan insanlarımızın da aniden gelişen bu durum nedeniyle, tutamadıkları sözlerinden dolayı karşı karşıya gelmelerinin de önüne geçilmiş olacaktır” dedi.

- Yeşilgiresun Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.yesilgiresun.com.tr/haber/5505649/sp-kum-cakil-ocaklarinin-kapatilmasina-karsi-cikti