Giresunspor bülteni

FERRERO REKLAM VERMEDİ

Çotanakların bu çalışmalar kapsamında dünyanın 1 numaralı fındığı olan Giresun kalite fındığın ve Türk fındığının en büyük alıcısı konumundaki Ferrero firması ile bir görüşme gerçekleştirdiği bilgisine ulaşıldı.

Yapılan görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı ifade edildi. Giresun’da fındık bahçelerine kadar girerek çok büyük ekonomik kazanç sağlayan Ferrero’nun, fındığın başkenti Giresun’un en önemli marka değeri Giresunspor’a karşı takındığı bu tavır, tepkilere yol açtı.

 
ÜNİVERSİTE’DEN OLUMSUZ CEVAP GELDİ

Karademir; “Giresunspor’a yeni bir Store kazandırmak istediğimizi söylemiştik. Gazi Caddesi’nde Giresun Üniversitesi’nin kullanılmayan bir yeri var. Orasıyla ilgili bir talebimizi oldu ancak Sayın Rektörün orayı lokal yapacağını söyledi. Kullanılmayan, boş duran bir yer biz istediğimiz zaman kıymetlendi. Bu talebin geri çevrilmesini ilginç buluyorum. Rektör beyden bu konuda olumsuz cevap aldık” dedi.

 

EN PAHALI TRANSFERİMİZ TRAORE: 420 BİN EURO

Transferlerle ilgili bilgiler veren Karademir; “Yabancılar Euro karşılığında imza attı. En pahalı transferimiz Traore. O da 420 Bin Euro alıyor. Bunun 250 binini biz, geri kalanını ise Sivasspor verecek. Diğer yabancılar ise 180-200 Bin Avro ortalamasında ücret alacak. Takımın maliyeti 22 milyon TL civarında. 25 milyon TL bir hedefimiz vardı onun da altında kaldık çok şükür” dedi.

 

MENAJER BAYRAM VE MİLİNKOVİC KONUSU ..

Basın Sözcüsü Karademir; “Milinkoviç rakamımı bayağı düşürdü. Geçen sene 270 bin Euro alıyordu. Bu rakamı 180 bin civarına çekti. Geçen seneden skalan 50 bin Euro alacağı kalmış. Onu da ödeyeceğiz. Menajer Bayram konusunda bir hazırlık yapıyoruz. Biliyorsunuz kulübümüzde inceleme var. İnceleme de bu hafta da bitecek. Menajer Bayram ile bağlantılı olan işleri kendimiz araştırıyoruz ve biz de kendinden şikâyetçi olacağız” şeklinde konuştu.

 

- Yeşilgiresun Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.yesilgiresun.com.tr/haber/5503123/giresunspor-bulteni