KOVİD’İ YENDİ BEBEĞİNE KAVUŞTU   

Hiranur adı verilen kız bebek dünyaya getiren hasta  operasyonun ardından 12 saat sonra durumu kötüleşerek yoğun bakım ünitemizde solunum cihazına bağlanarak entübe edildi. 4 gün entübe olarak tedavi gören hastamıza mevcut tedavilerinin yanı sıra immün plazma tedavisi verilerek, 4. günün sonunda solunum cihazından extübe edilerek uyandırılmış ve 10 gün yoğun bakım tedavisinin ardından GRÜ Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde servise çıkarılarak bebeğine kavuştu.

Hastanın takip ve tedavisini yapan Anestezi ve Reanimasyon Uzmanları Dr. Öğr. Üyesi Duygu Demiriz Gülmez ve Uzm. Dr. Azime Bulut “Tüm dünyanın yorulduğu ve zor günler geçirdiği bu zorlu süreçte bizler de çok yorulduk. Hastamızın sağlığına ve bebeğine sağlıklı bir şekilde kavuşması bizleri çok mutlu etti. Elif bizlere umut oldu herkese umut olsun. Tüm yoğun bakım çalışanları ve meslektaşlarımın üstün gayretleri sonucunda ekip olarak bu mutluluğu yaşıyoruz. Halkımız lütfen sosyal mesafe, maske ve el hijyeni ile ilgili kurallara özen göstersinler” dedi.

 Hastanın eşi Semih Özdemir “Zorlu kötü günler geçirdik ancak çok şükür atlattık. Doktorlarımıza ve yoğun bakım ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

- Yeşilgiresun Gazetesi, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.yesilgiresun.com.tr/haber/5174960/kovidi-yendi-bebegine-kavustu