İşadamı Ayhan Akten'den TSO'ya “Ekonomik Şura Toplantısı” çağrısı

Giresunlu iş adamlarından AK Parti eski İl Başkanı Ayhan Akten, Giresun ekono-misinin günden güne kan kaybettiğini belirterek 

“Siyasilerin, Odaların kurumların, valiliğin işadamlarının' üniversitenin ve tüm STK’ların katılacağı Giresun ekonomisinin geleceğinin yol haritasının belirleneceği "Giresun ekonomi şurası" toplantısının 2-3 günlük kamp şeklinde acilen yapılmasını bir zahmet Ticaret Odası'ndan rica ediyorum” dedi. 

Akten, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Giresun ekonomisi dibe vurdu” haberinden sonra şunları yazdı: "Bu haberden dolayı içim yanıyor. Yıllardır şehre insan ve para girişi olsun istihdam artsın diye uğraşırken, hatta Almanya'dan sözleşmesi imzalanmış yatırımcı getirmemize rağmen maalesef bazıları tarafından engellendik. Hatta bazıları bize hakaretler etti. Anlaşmalara imza atmadılar. Şimdi de beklenen sonu yaşıyoruz. Bu habere ve kötü sona sebep olan herkes hesap vermelidir. Biz Giresun karışmasın olumsuz gündem olmasın diye çok sesimizi çıkarmadık. ama canımız yanıyor ve söyleyecek çok şeyimiz var. Neyse şimdi yine geleceğe bakalım diyorum... Artık yeter söyleyecek çok şeylerimiz var. Ne dersiniz?” diye sordu.

- Yeşilgiresun Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.yesilgiresun.com.tr/haber/4990705/isadami-ayhan-aktenden-tsoya-ekonomik-sura-toplantisi-cagrisi