KOLAY MAÇI ALAMADIK !..

Osman Kale
Osman Kale

İzmir'de Menemen Stadında ikinci yarının tamamında 10 kişi oynayan Altay'ı yenemedik diye başlayalım.

8. dakikada Bekir'in ortasında Ahmet İlhan'ın şutu direkten döndü. 44. dakikada 18 dışından Del Valle'nin sert vuruşunu önce kaleci sonra direk kurtardı. Nedir bu direklerden çektiğimiz, Galatasaray'ın efsane futbolcusu Prekazi ''topun da canı var kardeş, isterse girer istemezse girmez'' demişti, bir defa daha doğrulandı.

45. dakikada İbrahim Öztürk futbolcumuz Bekir'in ayağına kasti basınca kırmızı kartı haklı olarak gördü. Altay ikinci yarıya bir eksik başladı, baskılı oynamamıza rağmen bir türlü golü bulamadık. 

79. dakikada bal yapmaz arı Landel'in yerine giren Alpay'ın 20 metre uzaktan vurduğu müthiş şut kaleciyle birlikte en az 50 cm içeriye girmesine rağmen hakemler devam dedi, buz gibi golümüz sayılmadı. Bu pozisyonda orta hakemin yapacağı hiç bir şey yok çünkü yan hakem Hakan Karabalcık çizgiye inemedi ve topun çizgiyi geçtiğini göremedi, devam dedi golümüzü yedi. 

Eğer VAR olsaydı topun çizgiyi geçtiği kabak gibi ortaya çıkacaktı neyse seneye bizim lige de VAR gelecek dertler bitecek!  Böyle maçları kazanamıyorsak sezonun ikinci yarısında işimiz gerçekten zor.

Ligin ilk yarısını 25 puanla bitirebilseydik, yapılacak 2-3 transferle play-off şansımız olabilirdi şimdi ancak zorlarız gibi geliyor. 

Hakan Kutlu hocamızın kafasında eksik yerlerimiz için 2-3 oyuncu vardır ve bunlar mutlaka transfer edilmelidir. 

Hiç bir sezon umudumuzu kaybetmedik ve küme düşer denilen takımla play-off oynadığımız unutulmasın, üstelik o sezon şampiyonluğa oynamıyorduk!  

Yeni yılın ülkemize barış, kardeşlik, yardımlaşma, sağlık, mutluluk getirmesini diliyor, yoksulluğun olmadığı, adaletin yeniden mülkün temeli olmasını temenni ediyorum.  

- Yeşilgiresun Gazetesi, Osman Kale tarafından kaleme alındı
https://www.yesilgiresun.com.tr/makale/4977185/osman-kale/kolay-maci-alamadik