HDP / PKK TARTIŞMALARI (9)

DÜŞMANIMIZIN KİM OLDUĞUNU BİLELİM!
Amerika, IŞİD'i kullanarak, PKK'nın Suriye kolu PYD'ye Ayn-el Arap'ta, (Kobani) bir 'Zafer' kazandırdı. Ne yazık ki, ve ne acıdır ki, iktidar da, Ana Muhalefet de, bu olayda kendilerini kullandırdılar! Barzani Peşmergelerinin sınırlarımızdan geçerek, Ayn-el Arap'a gitmesine izin verildi! Bazı CHP'li gençler de, 'dayanışma adına' Diyarbakır'a ve Ayn-el Arap'a gittiler! Kafa kesen IŞİD'e karşı, 'Lâik ve Çağdaş' PKK/PYD Senaryosu kusursuz uygulandı!
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Başkanlık Sarayında Ayn-el Araplı 'kadın savaşçıları' ağırladı! BBC; Ayn-el Arap'taki Kürt 'gerillalarla' bir mülâkat yayımladı. Böylece, IŞİD'e karşı savaşan, 'Lâik' PKK/PYD'nin bir hayli reklâmı yapıldı Amerika; Suriye'deki PKK-PYD'ye 50 bin TIR silâh yardımı yaptı ve Suriye'nin güneyinde, Deyre Zor'daki petrol sahasını PKK'lılara tahsis etti!
Suriye'de Rusya ile işbirliğimiz var ya; Etki Ajanları yine devredeler! Bunların, 'PKK'nın Rusya'da da bürosu var; Rusya'ya güvenilir mi?' söylemiyle yaptıkları örtülü Amerikancılıktır!
'Rusya'ya güvenilebilir mi' diyenler biliniz ki, ya gafildirler ya da, ABD'nin hizmetindedirler! Eğer, tarafsızlık siyasetini terk edip, Batı ittifakına katılmayarak, Rusya ile dostluğumuzu sürdürmüş olsaydık, bugün başımızda bir PKK belâsı kesinlikle olmaz; Ermenistan bu küstahlıkları asla yapamazdı! PKK ile, sadece ülke sınırları içinde mücadele etmek yetmez; komşu devletlerle işbirliği yapmadan bu belâdan kurtulmayacağımız bilinmelidir. Ne yazık ki, Amerika'nın Irak harekâtına sessiz kalarak ve Suriye operasyonuna katılarak biz, kendi ayağımıza kurşun sıktık. Sonrasında yapılan askerî operasyonlarla durumu biraz düzelttik. Fakat, kesin çözüm, Suriye'yle anlaşmaktır!
Ne yazık ki, iktidar bu konudaki anlaşılmaz katılığını sürdürmektedir!
İŞTE PKK'NIN GERÇEK YÜZÜ!
1987 yılında, Mardin Mazıdağı ilçesinde görevli bir astsubay, sivil olarak arkadaşları ile avlanırken, bir grup PKK'lı ile karşılaşırlar. Teröristler diğer vatandaşları bırakır; astsubayı yanlarına alarak uzaklaşırlar. Bir ağaca bağladıkları astsubayımızın ayak parmaklarını bıçakla teker teker keserler. Gövdesinin iki yanını cep gibi oyarak, ellerini oralara sokarlar. Cinsel organını keserek ağzına tıkarlar ve erittikleri bir naylonu gözlerine dökerler. Astsubayımızın gözlerini oyup, kalbine şiş ve bıçak sokarak şehit ederler. Bu hunhar cinayet, resimler ve otopsi raporları ile belgelenmiş ve ayrıca işkence sırasında olay mahallinde olan ve sağ olarak yakalanan bir teröristin ifadesi ile de tescillenmiş!
Bu barbarlıkları unutturarak, terör örgütünü milletimize, 'Özgürlük Savaşçıları' olarak yutturmaya çalışıyorlar! Diyarbakır cezaevinde 12 Eylül döneminde yapılan, asla tasvip etmediğimiz ve yapanları lânetlediğimiz işkenceleri, temcid pilavı gibi önümüze getirenlerin, Ordumuzun mensuplarına reva görülen bu barbarlıkları lânetlediklerini gördünüz mü?
PKK BATI'NIN KONTROLÜNDEDİR!
Emperyalizmin bu tezgâhını, hâlâ daha 'Kürt Meselesi' zannedenler belki ayıkırlar umuduyla, Fidel Kastro'nun, 1994 yılındaki bir tespitini tekrar hatırlatalım. Kastro, “PKK hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şu cevabı vermiş: “Türkiye'deki olayları yakından izliyorum. Umarım ve dilerim ki, sizin oradaki Kürt Hareketi, Yankee'nin petrol bekçisi olmaz. Ancak, gördüğüm kadarıyla, bunlar ABD'ye bağımlı, tamamen ABD'nin kontrolünde hareket ediyorlar. Kürtlerin hareketi bağımsızlık değil; ABD'ye bağımlılıktır!”
PKK'lılar ve PKK yandaşları, FETÖ ÇETESİ'nin katlettiği Hrant Dink'in, 1 Haziran 2004'te yazdığı, I. Dünya Harbi'nde, emperyalist devletlerin iğvasıyla, Türk'e silâh doğrultan Ermeni ayrılıkçıların sebep oldukları vahim olayları hatırlattığı, “Andıran Günler” makalesini de okumalıdırlar. Bakınız ne demiş Hrand Dink: “Hiçbir emperyalist ülke bir milletin kara kaşı kara gözü için onu kurtarmaya gitmez. O önce kendi çıkarını düşünür. İşine geldiğinde de anında satar; arkasına bile bakmadan çeker gider. Nitekim, yüz yıl önceki o beklentiler, o umutlar Ermeniler açısından tam bir hüsranla sonuçlandı işte. İyisi mi sen ey Kürt kardeşim; sen gel şu işi bir bilene sor. Şu Ermeni kardeşinin bilirkişiliğine güven!”
Kaderlerini bu ülkeye bağlamış olanlar! Kendinizi emperyalistlere kullandırmayınız!
Atatürk'ün, “Milleti boş hayâller peşinde koşturarak zarara uğratmayınız” uyarısını Türkler de, Kürtler de rehber edinmelidirler. İstanbul da bizim, Diyarbakır da bizim! Neyi paylaşamıyoruz? Bizim temel meselemiz, Tam Bağımsız Türkiye'yi yeniden kurmaktır!
TARİH TEKERRÜR ETMEMELİ!
1980'den önce, Batı'nın tezgâhı olan bir iç savaş yaşadık! Beş binin üzerinde insanımızı kaybettik. Amerika, Avrupa Birliği, içimizdeki Etki Ajanları ve devşirilmiş aydınlar, hep Sovyetleri öne çıkardılar ama; Sağı da, Solu da Amerika'nın kurguladığı daha sonra meydana çıktı!
O acılar yetmedi; 1980'den sonra da, başımıza PKK belâsını sardılar; binlerce insanımızı kaybettik! Bu terörü bin defa bitirebilirdik. Fakat, 'müridin şeyhine teslim olduğu gibi' teslim olduğumuz Batı İttifakı içinde, âdeta elimiz kolumuz bağlıydı! Bu bakımdan, 15 Temmuz 2016 Darbe Teşebbüsü önemlidir. Ordudan ve Güvenlik güçleri içinden FETÖCÜLER temizlendikten sonra, artık, yurt içinde ve yurt dışında, PKK'ya karşı başarılı operasyonlar gerçekleştiriliyor. Fakat, Batılı 'Dostların' ve içimizdeki işbirlikçilerin asla vazgeçmeyecekleri de bilinmelidir. Ancak, 'Bağımsız Kürdistan' davasının bir ham hayâl olduğunu milletimize anlatmayı başarabilirsek, emperyalist güçler ve yerli maşaları hiçbir halt edemezler! Yeter ki, devlet olarak kararlı olalım!
BİZE AKIL VERENLER ÖNCE KENDİLERİNE BAKSINLAR!
Batı bize çok kültürlülüğü; Anadilde eğitimi dayatıyor! Fakat kendileri, en kaba bir şekilde asimilâsyon siyasetini sürdürüyorlar! İngiltere Başbakanlarından Cameron, çok kültürlülüğü eleştiriyor ve “Aşırı radikal ideolojiyi görmezden gelmek yerine, hükümetler ve toplumlar olarak, onunla mücadele etmeliyiz. İnsanları ayrı ayrı yaşamaya teşvik etmek yerine, herkese açık bir 'Ulusal Kimlik' oluşturmalıyız” görüşünü savunuyor! Fakat bize gelince, etnik kimliklere daha fazla özgürlük tanımamızı istiyorlar!
Alman İçişleri Bakanı Shilly, Türklerin asimile edilerek 'Almanlaştırılmalarını' savunuyor!
“Farklı insanların yan yana mutlu bir şekilde yaşayabileceği çok kültürlülük kavramının geçerliliğini yitirdiğini” söyleyen Alman Başbakanı Angela Merkel, “Biz Hıristiyan görüşüne bağlıyız ve bunu kabul etmeyenler yanlış yöndeler. Göçmenler Alman kültür ve değerleriyle bütünleşmelidir” diyor!
Millî Birliğin temeli, Dil ve Kültür birliğidir. Batılı 'dostlarımızın' amaçlarının, Anadilde Eğitimle, Millî Birliği parçalamak olduğu bilinmelidir!
Almanya'da 2012 yılı Kasım ayı sonunda, İçişleri Bakanlığı üst düzey yetkililerinin, Federal Yapı hakkında düzenledikleri rapordan da, 'bizim federasyoncuların' dikkatle okumaları gereken şu çok önemli gerçekleri öğreniyoruz: “Almanya'daki Federal Sistem, II. Dünya Savaşı'ndan sonra galip ülkeler tarafından şekillendirilmiş! Federal sistemin kurulmasının temel sebebi, 'Almanya'da Ulusal Birliğin yeniden kurulmasını önlemeye yönelikmiş! Bu sebeple, hâkimiyet hakkı eyaletlere dağıtılmış ve eyaletleri güçlü kılan bir federal sistem kurulmuş!”
Yani Batılı 'dostlarımızın' amaçları, Merkezî Devlet Otoritesini Çökertmek!
NOT: Ayasofya üzerinden dolaylı olarak Atatürk'e saldıranlara hatırlatmak isteriz ki, Büyük Önder o Büyük Zafer'i kazanmasaydı, bugün Ayasofya'dan belki de çan sesleri yükselecekti!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Şefik Aydın - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeşilgiresun Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeşilgiresun Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yeşilgiresun Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeşilgiresun Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Giresunspor'da kötü gidişin sorumlusu sizce kim?