TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ / 2019/187 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 332 Ada, 37 Parsel, HACIMİKTAT Mahalle/Köy, 3. kat, Konut nitelikli, 12 nolu B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Karadenize 430m, Belediye hizmet binasına 400m mesafade bulunmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır, mahal olarak yapılaşması tamamlanmış mahalde bulunmaktadır. Taşınmaz onaylı projesine ve yerinde yapılan ölçüme göre brüt 92m', net68 m' yüzölçümüne sahiptir. Daire onaylı projesine göre 1 Salon,1 Mutfak, oturma odası, yatak odası, antre, wc, banyo ve balkondan ibarettir. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır. Duvarlar ve tavanlar sıva üzeri plastik badanalıdır. Bina asansörsüz ve kalorifersizdir. Taşınmaz, ek:12 KABUKLUK eklentisiyle birlikte satılacaktır.
Adresi : Hacı Miktat Mah. Giresun Merkez / GİRESUN
Kıymeti : 175.000,00 TL - KDV Oranı : %1 -
Ana Taş. Yüzölçümü : 427,80 m2 - Arsa Payı : 100/1825
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizam 7 kat yapılaşma koşulu ile konut+ticaret alanına isabet etmektedir.
1. Satış Günü : 07/12/2020 günü 14:15 - 14:20 arası -
2. Satış Günü : 04/01/2021 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Giresun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 332 Ada, 37 Parsel, HACIMİKTAT Mahalle/Köy, Çekme Kat, Kont Nitelikli, 23 Nolu B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Karadenize 430 m, Belediye Binasına 400m mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde Okullar, AVM, Hastane, Otel, Kuyumcu, Cami gibi yerlere yürüme mesafesindedir. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Mahal olarak yapılaşması tamamlanmış mahalde bulunmaktadır. Taşınmaz onaylı projesine göre 118m' brüt, net 92 m'yüz ölçümüne sahiptir. Bağımsız bölümün mesken amaçlı olarak kullanıldığı anlaşılmıştır. Daire onaylı projesine göre 1 salon,1 mutfak,, 3 yatak odası, antre, banyo ve terastan ibarettir. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır. Bütün pencereler PVC ve ısı camlıdır. Duvarlar ve tavanlar sıva üzeri plastgik badanalıdır. Bina asansörsüz ve kalorifersizdir. Taşınmaz, ek:23 KABUKLUK eklentisiyle birlikte satılacaktır.
Adresi : Hacı Miktat Mah.Giresun Merkez / GİRESUN
Kıymeti : 150.000,00 TL -
KDV Oranı : %1 -
Ana Taş. Yüzölçümü : 427,80 m2 - Arsa Payı : 40/1825
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik nizam 7 kat yapılaşma koşulu ile konut+ticaret alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 07/12/2020 günü 14:30 - 14:35 arası -
2. Satış Günü : 04/01/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Giresun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu - Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklardır, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/187 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İş bu satış ilanı, İİK 127. Maddesi gereğince, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.08/10/2020
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

12 Eki 2020 - 00:00 - Ekonomi --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeşilgiresun Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeşilgiresun Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Yeşilgiresun Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeşilgiresun Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Fındığa verilen 22.5 TL Fiyatı Nasıl Buldunuz?