• 20 Şubat 2019, Çarşamba 16:57
NihatÖztürk

Nihat Öztürk

ÖYLE BİR SORUN YOKTUR

Eğer geçmişte var dedikleri gerçekten var olsaydı bugün var dediklerine de inanabilirdik. Öyle olmadı!
Mesela Ergenekon diye bir örgüt var dediler ama öyle bir örgütün var olmadığı görüldü zaman içinde. Ergenekon'dan yargılanan herkes beraat etti. 
Bütün bunların bir kumpas olduğu anlaşıldı. Ölenler öldükleriyle kaldılar.
Yine aynı dönemde Bülent Arınç'a suikast var dediler ama onun da olmadığı ortaya çıktı zaman içinde. Devletin en gizli sırlarını kopyaladılar bu bahaneyle.
Eğer geçmişte yok dedikleri gerçekten yok olsaydı bu gün yok dediklerine de inanabilirdik. Ama öyle değil maalesef!
Kamuda, yargıda, emniyette ve askeriyede Fetullahçılardan eser yok dediler. 
Görüldü ki varmış! Bu söylemlere kargalar bile güler diye bir de dalga geçtiler.
Yok dedikleri yapılanma meğer o kadar kemikleşmiş ki 15 Temmuz'da darbe yapmaya kalkacak kadar! Hani yok tu? Hani kargalar bile gülerdi!
Örnekleri daha da çoğaltabiliriz.
Onun için; şimdi Türkiye'nin beka sorunu var diyorlar ya,
Emin olun ki kesinlikle böyle bir sorun yoktur. O kadar eminiz ki, dikkat ediniz 1 Nisan 2019 dan itibaren bu sözü ağızlarına bile almayacaklar. Tek kelime eden birisine rastlayamayacaksınız. Televizyonlarda iki saniyelik haber, gazetelerde iki satırlık bir yazı göremeyeceksiniz.
Telaşa gerek yok, endişe duymayınız efendim; Türkiye Cumhuriyeti'nin bir beka sorunu yok. Akif'in dediği gibi, hangi çılgın buna cesaret edecekmiş şaşarım.
Türkiye Cumhuriyeti iş bilmez siyasilerin söylediği kadar basit bir temel üzerine inşa edilmedi ki yıkılma ve parçalanma sorunu yaşasın!
Onu siz gidin kaçak kat çıkılırken göz yumduğunuz apartmanın enkazına anlatın!
Siz var diyorsanız kesinlikle yoktur!
Türkiye'de yaşamak artık çok kolay; gözünüz ve kulağınız siyasetçide olsun yeter.
Onlara inanmayıp kendi bildiğinizi yapacaksınız, o kadar!
Siyasetçi var diyorsa siz yokmuş gibi hareket edeceksiniz.
Siyasetçi yok diyorsa varmış gibi tetikte olacaksınız.
Geçmişte bir siyasetçi dövize dokunanın eli yanacak demişti. Ona inanmayanlar ilk krizde döviz zengini oldular. İnananlar ise bugün bile onun perişanlığını yaşıyorlar.
Siyasetçi kriz falan yok diyorsa bilin ki kriz vardır ve aile bütçenizi dengeleyecek formüller bulmaya çalışın.
Birisi çıkıp enflasyon tek haneli rakamlara inecek diyorsa bekleyin ki yüzde 20 nin üzerinde gerçekleşecektir. Bugün olduğu gibi… Kaç defa söylediler kim bilir enflasyon tek haneli rakamlara inecek diye! İndi mi? Demek ki öngörüleri doğru değilmiş.
Suriye konusunda Esat bir ayda gidecek demişlerdi. İyi ki inanmadınız, kimsenin gittiği falan yok gördüğünüz üzere!
Konut ve araba kredi faizleri düşecek dediler, inanıp araba ve konut alanlar şimdi faizle cebelleşip duruyor. İnanmayıp o işlere girmeyenlerin kafası çok rahat. 
Özetin özeti şu: Yerel seçimler öncesinde Türkiye'nin bir beka sorunu var diyerek söze başlayanlar bir seçim malzemesi üreterek onun üzerinden yürümeye çalışıyorlar.
Türkiye Cumhuriyeti'nin bir beka sorunu yoktur. Geçmiş öngörülerinizde yanıldığınız gibi bunda da yanılıyorsunuz ya da yanıltılıyorsunuz. 
Eğer böyle bir sorunun varlığına gerçekten inanıyorsanız bilin ki yanıltıyorlar sizi.
Daha anlaşılır bir ifadeyle kandırıyorlar!... 
Beka sorunu var diyenlerin bu sorunu aşmak için neler önerdiklerini de duymak ve görmek isterim. Böyle bir sorun varsa çözüm önerilerinizi de söyler misiniz?
Beka sorunu nasıl aşılır bilen var mı? 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık