• 12 Şubat 2020, Çarşamba 17:07
NihatÖztürk

Nihat Öztürk

MİLLETVEKİLİNİN YOL İSYANI

Yeşilgiresun Gazetesi'nin 23 Ocak 2020 tarihli sayısının manşetini yazımıza başlık yaptık. Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Sabri Öztürk'ü 8 yıldır yapımı devam eden ve bitirilemeyen Giresun- Dereli yolu isyan ettirmiş.
Bir iktidar partisi milletvekilinin iliyle ilgili bir sorun karşısında isyan etmekten başka yapabileceği işleri olmalı. İktidar olmak her şeyden önce sorunları çözmek demektir. İktidar milletvekilinden başka herkes isyan edebilir ancak iktidar milletvekilinin işi ve görevi bu isyana neden olan sorunu çözmektir.
Evet, Giresun- Dereli yolu yıllardır yapımı sürdüğü halde bir türlü tamamlanamadı.
Bu Giresun için bir sorundur. Derhal çözülmelidir. Ama böyle isyan ederek falan değil… İktidar milletvekili kolları sıvayacak ve bu sorunun nedenlerini bir bir ortadan kaldıracak. Bu işin neden bu kadar uzadığını öğrenecek ve tıkanıklığı açacak.
İlgili bakana gidecek, partisinin genel başkanına gidecek. 
Bürokratik engelleri aşacak. Olmazsa ve gerekirse masaya yumruğunu vuracak. Ben seçmenimin yüzüne nasıl bakacağım diye haykıracak daha olmazsa.
Sayın Öztürk sanırsınız ki muhalefet partisinin milletvekili!
Ama bu yöntem son yıllarda çokça karşımıza çıkmaya başladı. İktidar partisinin milletvekilleri sorunları çözme yerine halka şikâyet ediyorlar. Bakanlar da öyle!
İktidar partisi milletvekili Cemal Öztürk Çavuşlu çöp tesisleri için “Bu bir rezalettir” diyeli çok oldu. Evet, Çavuşlu çöp tesisleri kelimenin tam anlamıyla bir rezalet! Bu rezaletin yaşanmasını kim sağladı? Adalet ve Kalkınma Partisi? Bu rezaleti kim ortadan kaldıracak? Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı!
Ama o partinin bir milletvekili sadece rezalet olduğunu söylemekle yetiniyor. Sanırsınız ki muhalefet partisi milletvekili konuşuyor. 
Daha vahimini söyleyeyim mi? 
Yunanistan Ege Denizi'ndeki adalardan 16 tanesini kendi toprağıymış gibi silahlandırmış. Askeri üs haline getirmiş. 
Kim söylüyor bunu? Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar.
Peki sayın bakanım; bütün bunlar olurken siz nerdeydiniz? Elin adamı koca koca adalara silah yığarken Türkiye hiç mi görmedi bunları? 
Diyelim ki görmediniz, yeni fark ettiniz; bunu halkınıza şikâyet etme yerine bir gece gidin başlarına yıkın, olsun bitsin. Alın topunuzu tüfeğinizi bir gece ansızın yerle bir edin ne var ne yoksa… Yunanistan şikâyet etsin kime edecekse. Şimdi biz sızlanıyoruz, öyle mi?
Sanki hükümetin bakanı değil de muhalefetin bakanısınız!
Bir daha o adaları zor boşaltırsınız!
Yönetim yeni bir yöntem keşfetti. Üstesinden gelemedikleri sorunları halka anlatmak… Yunanistan'ı bize şikâyet ediyor sayın bakan. Yolun yapılmayışını, çöpün bir rezalet olduğunu halka anlatıyor sayın vekiller. Siz icra makamısınız arkadaşlar, icraat yapacaksınız. Şikâyeti biz yapıyoruz zaten ve yeterince.
Son bir örnekle bitirmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı da Kuzey Suriye'deki terör örgütlerine TIR' larla silah taşıyan ABD'yi halka şikâyet etmişti. Hem de günlük TIR sayısını bile söyleyerek.
Müttefikimiz ABD terör örgütlerine TIR' larla askeri malzeme taşıyormuş!
Taşıtmayacaksın efendim rahatsız oluyorsan!.. Keseceksin yolunu ve hesap soracaksın. Açacaksın telefonu ve o hiddetli görselinizle ağzının payını vereceksin. 
Yok, bir şey gelmiyorsa elinden halkına da bir şey söylemeyeceksin.
Giresun- Dereli Yolu'nu hızlandıramıyorsan, Çavuşlu'daki rezaleti ortadan kaldıramıyorsan, Ege 'deki adaları Yunan askeri üssü olmaktan alıkoyamıyorsan, ABD'nin teröristlere silah gönderdiği TIR'ları durduramıyorsan sükût edeceksin. 
Biz sükûtun ikrardan geldiğini biliriz. 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık