• 06 Şubat 2019, Çarşamba 16:49
NihatÖztürk

Nihat Öztürk

MHP'NİN BEKA ANLAYIŞI

Türkiye Cumhuriyeti'nin yakın tarihe kadar bir beka sorunu yoktu. İç ve dış güçlerin Türkiye üzerindeki emelleri her zaman olmuştur ancak bu hiçbir zaman kalıcılık sorun olarak dile getirilmemiştir.
Türkiye'nin terör sorunu olmuştur, ekonomik kriz sorunu olmuştur, Kıbrıs sorunu olmuştur, Ege sorunu olmuştur ancak bunların hiç biri Türkiye için beka sorunu olmamıştır. 
Son yıllarda Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin akıl almaz bir telaşı var; ülkemizin beka sorununa çözüm arıyorlar kafa kafaya vererek!...
Peki nerden çıktı bu beka sorunu? Ülkemiz geçmişte o kadar dar boğazlardan geçerken bir beka sorunu olduğu söylenmemişken bugün bu kadar gelişmiş ve güçlenmişken nerden çıktı bu beka sorunu? 
Güçlü ve gelişmiş ülkelerin beka sorunu mu olur?
İki şey akla geliyor; Bir, Türkiye'nin beka sorunu falan yok ancak Türkiye'yi yönetenler halkı beka sorunu var diyerek korkutuyorlar ve biz gidersek ülke de gider diyerek oy devşirmeye çalışıyorlar. 
İki, Türkiye siyasilerin dediği kadar gelişmiş ve güçlenmiş değil, gerçekten dış ve iç güçler bu güçsüzlüğü fırsat bilerek ülkemizi ortadan kaldırmak istiyorlar. 
Şunu da not etmeden geçmeyelim: Beka sorunu demek, bir ülkenin toprak bütünlüğü, hukuk düzeni ve anayasal yapısıyla iç ve dış düşmanların tehdidi altında olması demek.
Bu tanıma göre neredeyse dünyada tüm ülkelerin böyle bir tehdit altında bulunduğunu söyleyebiliriz. Her ülkenin iç ve dış düşmanlar vardır. O ülkeleri ortadan kaldırmak için gizli gizli çalışırlar.
Ancak ne zaman o ülkenin zayıfladığını, gücünün ve gelişmişliğinin azaldığını gördüklerine açıktan saldırıya geçerler. Bu Türkiye için de böyledir. Siz kalkınmış, gelişmiş ve güçlü bir ülkeyseniz beka sorunu vız gelir tırıs gider. 
Yeniden ülkemize bakacak olursak; geçmişte böyle bir sorun yokken bugün var deniliyorsa son dönem Türkiye'yi yönetenlere bir bakmak ve sormak lazım; nereden çıktı bu beka sorunu? Ne ettiniz de ülkenin başına bir beka belası sardınız?
İşte Milliyetçi Hareket Partisi bunu sorgulayacağı yerde ülkede bir beka sorunu çıkartan yönetimi destekleme yönüne gidiyor. Dış ve iç güçlerin iştahını kabartacak kadar ülke zayıflamışsa ülkeyi bu hale getirenlere destek vermenin nasıl bir açıklaması olabilir?
Yok, ülkede bir beka sorunu söz konusu değilse halkı bununla korkutanlara gerekli dersi vermek gerekmez mi? 
Türkiye'nin bir beka sorununun olduğunu MHP de vurguluyor.
Hatta ittifakları bunun için yaptığını dile getiriyor.
O zaman Türkiye'yi beka sorunu yaşayan bir ülke konumuna getiren siyasi partiyi yönetimden gönderip yerine ülkeyi derleyip toparlayacak yeni bir siyasi partinin getirilmesi daha doğru değil mi? 
Bu siyasi parti de neden MHP olmasın! Neden MHP ülkeyi beka sorunu olan bir ülke konumundan çıkarmaya aday olmuyor? Türkiye elden gidiyorsa neden MHP görev üstenmiyor da ülkeyi elden gitme noktansa getirenlere payanda oluyor?
Belli ki bu yönetim yapamıyor bu işi, Türkiye elden gidiyor!
Yapabilselerdi, Türkiye'nin beka sorunu olmazdı… Aynı yönetimden ülkeyi bu konumdan döndürebilmesi beklenebilir mi? MHP neden alternatif olmuyor?
Bu konuda başarısız bulduğu bir yönetimden ne bekliyor olabilir Türkiye adına?
Bir yönetim ülkeyi iç ve dış güçlerin iştahını kabartacak bir noktaya getirmiş, muhalefet partisi hâlâ o yönetimle iş birliği yapıyor, anlaşılır gibi değil yemin ederim!
Türkiye Cumhuriyeti'nin başına bir iş gelirse bunda MHP'nin de vebalı olacaktır, bizden hatırlatması. Bütün bunlar siyasi birer manevra ve politik girişimlerse eğer, beka sorunu yaşayan bir ülkede hiç de şık durmuyor haberiniz olsun! 


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık