• 24 Şubat 2012, Cuma 9:14
NihatÖztürk

Nihat Öztürk

KARAAHMETOĞLU 28 PROJEYİ TAKİP EDİYOR
CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu hükümetin seçimler öncesi Giresun'a yapma sözü verdiği 28 projeyi takip ediyor.
Eynesil'den yayın yapan Mercan FM Radyosu'nda Cemal Karaal'ın sorularını cevaplayan Karaahmetoğlu yerelden ulusala birçok konuda görüşlerini açıklarken muhalefet milletvekili olarak Meclis çatısı altında yaptığı çalışmaları da özetledi.
CHP Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu özellikle seçimler öncesi Giresun'a söz verilen projelerin takipçisi olduklarının altını çizdi.
Karaahmetoğlu bugüne kadar Meclis'te 3 sözlü soru önergesi, 35 civarında soru önergesi, 3 tane de araştırma önergesi verdi. Plan ve Bütçe komisyonlarında konuşmalar yaptı ve Giresun Üniversitesi'nde rektörlük anlamında yaşanan hukuksuzluğu Meclis kürsüsüne taşıdı.
Seçimler öncesinde Giresun'a söz verilen Çotanak Arena stadının yatırım programında olup olmadığını sordu Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a… Aldığı cevap şöyle: Mevcut stat elden geçirilecek, soyunma odaları, çim alanlar, tribünler yeniden düzenlenecek. Giresun'a yeni bir stat yapımı gündemde yok.
Ancak Bakan Kılıç'ın şu sözü oldukça ilginç: “Ordu ve Giresun'a havaalanı yapan bir hükümet isterse Giresun'a yeni bir stat yapar.”
Selahattin Karaahmetoğlu; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a Eğribel tünelini sordu. Elektronik ortamda sisteme girdi ancak Bakan, Karaahmetoğlu'nun bu sorusunu cevaplamadı. Neden cevaplamadığını sorduğunda ise zaman kalmadı diyerek geçiştirdi.
Ancak, Karaahmetoğlu katıldığı radyo programında Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Bayburt illerinde 9 adet tünel yapılacağını fakat Eğribel tünelinin programda olmadığını bildiğini söyledi.
CHP Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu'na Tirebolu'ya bağlanması istenilen demiryolu da soruldu radyo programında… Lobisi güçlü olan illerin bu tür projeleri yönlendirebileceğine dikkat çeken Karaahmetoğlu Giresun Ticaret ve Sanayi Odası'nın bu konuda düzenlediği toplantıya iktidar milletvekillerinin katılmadığına dikkat çekerek o toplantıda yaptığı konuşmada işaret ettiği bir konuyu yeniden hatırlattı.
2005 yılında doçent olan Fazıl Çelik'in “ Bilim demiryolunun Tirebolu'dan geçmesini emrediyor” sözlerinin yanında bugün Profesör olan aynı Çelik'in “Bilim demiryolunun Maçka'dan geçmesini emrediyor” deyişini yan koydu.
Çavuşlu' ya yapılmakta olan Katı Atık Bertaraf Tesisi'yle ilgili olara da şu değerlendirmeyi yaptı Selahattin Karaahmetoğlu: “ Seçimlerden önce bu tesisisin yapılacağını bütün Çavuşlu biliyordu. Hatta biz de özellikle uyardık ama beldeler ve köyler oylarını hükümetten yana kullandılar. Bir tür projeye onay verdiler. Verilen yürütmeyi durdurma kararı inşaatın durdurulması anlamına gelmez.”
Selahattin Karaahmetoğlu Göreleli olunca Görele Güzel Sanatlar Fakültesi inşaatı da gündeme geldi. Mayıs 2011 de Canikli' nin “ 6.2 milyon ayırdık, bu bina artık bitmiştir” sözlerine rağmen böyle bir paranın olmadığını söyleyen Karaahmetoğlu Giresun Üniversitesi'nin ayıracağı kaynakla binanın yapılmasının söz konusu olduğu bilgisi verdi.
Uzun bir radyo programından not aldığımız açıklamalara Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına verilen fındıkla ilgili soru önergesini de ekleyerek bitirmek istiyorum. “Bu önergenin haklılığı 16 Ocak 2012 de TMO'nun 6.5 TL'den piyasaya fındık vererek fiyatların düşmesine neden olduğundan bellidir” diyen Karaahmetoğlu verdikleri soru önergelerine hükümetin kaçamak cevaplar verdiğini özellikle vurguluyor.
Özetin özeti: Seçimler öncesi hükümet tarafından Giresun'a söz verilenlerin takipçisi olacağını belirtiyor CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık