• 30 Ekim 2013, Çarşamba 9:27
İsaÇolaker

İsa Çolaker

KABİL YA DA KİMYASAL BEŞŞAR
 Kabil ' in kardeşi Habil ' i katlettiği topraklarda , kimyasal Beşşar , kendi ülkesinin çocuklarını sarin gazıyla katletmeye devam ediyor . Şam 'ın banliyölerine dayanan Hür Suriye Ordusu askerlerini durdurmak için , Saddamvâri gazlarını devreye sokan kimyasal Beşşar finale doğru koşuyor . Üç yüzü çocuk , bin iki yüz kişiyi katleden kimyasal Beşşar halkına karşı sürdürdüğü savaşı kaybetmek üzeredir. Tüm zalimler gibi , halka karşı savaşı kazanan diktatör yoktur . Saddam elma kokulu gazlarla Halepçe 'yi Kürtlere mezar yapmıştı , kimyasal Beşşar ' da , Şam ve çevresini halkına mezar yaptı . Mazlum halkların yanında olmak da bizim şiarımızdır . Katleden kimyasal Beşşar değil , mazlum Suriye halkının ve çilesinin yanında olacağız . Büyük Türkiye Cumhuriyetine ve halkına bu yakışır .
Burnumuzun dibinde halkını halkını katleden kimyasal Beşşar 'a ve yaptığı zulümlere karşı , bazı toplumsal kesimler , oralarda ne işimiz var ya da T.C. Şam rejimine karşı çıkmakla yanlış yaptı gibi, soğuk savaş dönemi anlayışı tepkiler göstermektedirler . Sizin iç işinize karışan ve pkk ' yı yıllarca semirten , siyasi cinayetlere imza atan faşist ve feodal bir rejime komşunuz olarak tepkisiz kalmanız doğru olur mu ? Abd ve Ab kapınızdaki savaşa müdahale edecek ; İran piyade ve Rusya sarin gazı bombası verecek sizde izleyeceksiniz öyle mi ? öyle bir komşuluk ve uyku politikası olamaz . Hele halkına gazla saldıran bir sadiste tepkisiz kalmak bize ve Türkiye Cumhuriyetine hiç yakışmaz . Öyle provakatif gazete ve medyamız var ki , Saddamseverliği gibi , Beşşarseverliği olan bir basınla karşı karşıyayız . En son gaz saldırısını bile görmeyen gazeteler var . Ey gidi Nazım ve ey gidi Hiroşima şiiri : “Hiroşima'da öleli  / oluyor bir on yıl kadar.  /Yedi yaşında bir kızım, / büyümez ölü çocuklar. / Saçlarım tutuştu önce,  / gözlerim yandı kavruldu.  / Bir avuç kül oluverdim, / külüm havaya savruldu.”
Yukarıdaki dizelerde kaldırın Hiroşima 'yı , yazın Şam ' ı , bakalım değişen bir şey var mı ? Ölü çocuklar büyümez diyen Nazım , sessiz ve elma kokulu gazlarla öldürülen Müslümanları görünce ne yazardı ? Saçları tutuşan ve yanan çocukların yerinde ; yerlerde istiflenmiş yatan bedeni küçük ruhları büyük çocukları yazardı sanırım . Kimyasal Beşşar ' ı seven ruhlar rahat mı acaba ? Kimyasal Beşşar ve Saddam ' ı tahtında ziyaret edip  biat edenlerin , eli kan lekesinde değil midir acaba ? Hiroşima 'nın üstünden epey geçti ama , İslam dünyasının biri birini öldürme hali devam ediyor . Mısır ' da Esma ' yı katleden gevşek Sisi ' nin kimyasal Beşşar ' den farkı ne ? Faşist katiller ve darbecilerin hepsi , büyümez ölü çocukların sayılarını artırıyorlar . Ne hazin değil mi ? Ölen ve caniler  Müslüman ! Allah 'ım tüm mazlum halkları ve insanları sen koru . BM gibi kuruluşlar da , sadece bebek katilleri ve rejimlerini izlemekle yetiniyor .
Kimyasal gazlarını Ruslardan , çetelerini İran İslam Devletinden (!) alan haydut Suriye yönetimi ve kimyasal Beşşar , son katliamıyla olmayan meşruiyetini ve topraklarını ağır ağır muhalif devrimcilere bırakıyor . Tüm bunları da halkını vurarak ve sarinle zehirleyerek yapıyor . Ülkemizdeki bazı mezhepçi tayfada durumdan olmayan görevler çıkararak , müstevlilerle işbirliği içerisinde , haydut Suriye ve yönetimine övgüler diziyorlar . Hitler , Stalin  ve Sırp kasabı Milesoviç 'ten ayrı bir tarafı olmayan kimyasal Beşşar 'ı  savunmak da neyin nesi ? Ezo gelininin ailesi bile Türkiye ' yi sığınacak bir liman görerek , Suriye ' den ülkemize kaçarken , ülkesini seven bir yurtseverin diktatörleri savunması nasıl olur ? İzahı mümkün değildir . Ülke meseleleri ve çıkarlarımız söz konusu olduğu zaman , dış politikada ülkemizi ve değerlerimiz savunmak zorundayız . Sırtında zulüm küfesi olmayan bir atanın çocukları olarak , her türlü zulme uğrayan halklara yardım ve destek bizim ilkemizdir .
“Kimyasal silah kullanmak Tanrıyı kıyamete zorlamaktır “ diyor , yazar Yusuf Kaplan . Doğrudur . Klasik silahları ve savaşı kızsam da anlarım ! Ama çocukları ve günahsız ruhları ya da kadınları öldürmek neyle izah edilir ? Günahsızlığın , masumiyetin , arılığın , suçsuzluğun su katılmamış örneği olan çocukları öldürmek , ancak , masumiyetin katli ve acımasızlığın çağdaş (!) adıdır . Onun için çocuğa ve kadına infaz görüntülerini affedemiyorum . Kahhar sıfatı olan Allah , intikamına memur ettiği insanları dilerim başarılı kılar ve haydut Suriye yönetimi ve kimyasal Beşşar gider . Tüm dileğim budur. Kimyasal silah kullanan kimyasal Beşşar , aslında tabiatın da kimyasını bozarak insanlık suçu işlemiştir. Uluslararası insan hakları mahkemesi derhal soruşturma açarak , kimyasal Beşşar ' ı insanlığa karşı suç işemekten yargılamalı ve gereken evrensel cezayı kesmelidir .
İnsanlık onuru ve izzeti için , tüm zalimlere inat , mazlum halkların yanında olmanın bir insanlık görevi olduğu bilinciyle ; tüm dünyada ve Müslüman aleminde barış olsun dilekleriyle kalın sağlıcakla .
Günün sözü : Yaralı kartala sormuşlar : “ _Niye bu denli hüzünlüsün ?”_ “Beni vuran okun arkasında kardeşimin tüyleri  “ var  demiş … Arap atasözü

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık