• 18 Haziran 2015, Perşembe 9:40
ErsenKonal

Ersen Konal

YETKİLİLER KENDİNİZE GELİN !
Bir Ramazan ayına daha kavuştuk. Herhangi bir sağlık veya başka bir sıkıntısı olmayan vatandaşlarımız orucunu tutacaktır.
Çok eski Ramazanlara gidersek, bu ayda İstanbul'un Şehzadebaşı semtinde sinemalar,  tiyatrolar  vardı. İftardan sonra, sahura kadar bu eğlence yerleri tıklım tıklım dolardı.
O zamanın bayan sanatçıları sahneye çıkar, günün modası, sevilen eğlence programı olan kantolar oynar, izleyenleri neşelendirirdi. Yine dönemin meşhur orta oyun ve tulüat sanatçısı İsmail Dümbüllü doğaçlama olarak, karşısındaki sanatçı ile karşılıklı olarak gündemde olan bir konu hakkında görüşlerini ortaya koyarken, izleyenleri gülmekten kırıp geçirirlerdi.
Küçük olmama rağmen, demek ki Ramazan ayı eğlencesi nedeniyle benim gibileri içeriye alıyorlardı, çünkü hiç engellendiğimi hatırlamıyorum.
Şimdi.. o dönemleri aklıma getiriyorum da, ilk düşündüğüm, insanlarımızın ne kadar moralli, birbirlerine hoşgörülü, yardımcı oldukları gözlerimin önünde canlanıyor ve bugünlerde o güzellikleri neredeyse unuttuğumuzu görmek beni derinden yaralamaktadır.
Bugün, o dönemde benim yaşımdaki bir çocuğun, gece eğlence yerine tek başına gidip, salona girip  kanto dinleyeceği, İsmail Dümbüllü gibi bir şöhreti izleyebileceğinin mümkün olacağına inanmıyorum.
Hele de, Yenikapı'daki gazino'ya gidip, denizin üzerine kurulmuş sahnede, zamanın şöhretli ses sanatçıları Hamiyet Yüceses, Perihan Altındağ, Safiye Ayla, Münir Nurettin Selçuk, Müzeyyen Senar, Abdullah Yüce v.s. gibi kıymetleri dinlemeleri hiç olacak şey değil. 
Koskoca İstanbul işte öylesine, güvenilir, sıkıntısız, herkesin birbirine saygılı olduğu, karşısındakine rahatsızlık vermemek için çok dikkatli olan insanların bulunduğu bir şehirdi.
Çok yıllar geçti..
İstanbul'da ve diğer illerimizde de, artık o rahatlığı, insanlarımızdaki morali ne yazık ki görmemize imkan yok.
Halkımızda bir koşturmacadır aldı başını gitmektedir. İşinden gücünden, dertlerinden, sıkıntılarından başını kaldırıp, “oh..” diyerek, rahat bir nefes alma fırsatını bulanımız pek azdır sanıyorum.
Yetkililerimiz, bizi yönetenler,  vatandaşların rahatını, huzurunu, moralini yerine getirmenin, insanlarımızın rahat ve huzurlu olarak yaşam sürdürmelerinin hesapları içinde olmalıdır.
Sayın yetkililerimiz, ülkenin insanları, yine aynı olumsuzluklar içinde yaşayacaksa, bir milim olumlu adım atmıyorsa, yıllar boşuna gelip geçiyorsa, o zaman ne diye ortaya çıkıp, milleti meşgul ediyorsunuz?
Ülkemizin yetkilileri kendine gelmeli ve halkımızın refaha kavuşması için icraatlarını yapmalıdır.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık