• 07 Temmuz 2014, Pazartesi 9:47
ErsenKonal

Ersen Konal

İl Genel Meclisinin, Giresunspor konusunu dışlaması üzerine..OLMUYOR BEYLER OLMUYOR !
 İl Genel Meclisinin, Özel İdare Gençlik Merkezi Tesislerinin Giresunspor'a kiralanıp, kalıcı gelir kaynağına kavuşması için yapılan öneriyi gündemine dahi almayıp reddetmesi, ilimizin neden ilerlemediğinin bir kanıtı olarak gözler önüne serilmiştir.
Giresun'un en büyük reklam aracı olan, ilimizde, yurt içinde ve yabancı diyarlarda bulunan onbinlerce Giresunlunun severek, gönülden, peşinden koştuğu Giresunspor'a kalıcı gelir kaynağı önerisini İl Genel Meclisinin görüşmeden, gündeme dahi almadan, ilgi göstermemesi, bir kalemde SİLİP ATMASI, doğrusu yadırgandı ve kulübümüze karşı bu ilgisizliğin nedeninin sorulmasına neden oldu.
Giresun halkının moral kaynağı olan Giresunspor'un üst liglerde sıkıntısız yaşaması için gereken kalıcı gelir kaynaklarına kavuşmasını istememek, önlemek, hangi düşünceye göre yapılmaktadır, amaç nedir?
Giresunspor konusu gündeme gelince, HERKES ROZETİNİ BİR KENARA BIRAKMAK ZORUNDADIR. Bunu yapamayanlar,ortadan çekilsinler, hiç olmazsa gölge etmesinler.
Komşu illerimizin takımlarına yapılacak yardıma, o illerimizde herkes yardımcı olurken, ortaya çıkan sorunları çözmek için çaba harcarken, Giresun'da bunun tam tersi davranışlarda bulunmak yanlıştır, ilimizin gelişmesine set çekecek adımlar olarak görülmektedir.
Giresunspor'un kalıcı gelir kaynaklarına kavuşmasına hiç kimse mani olamaz, gerçekleşmesi için herkesin yardımcı olması şarttır diyorum.
Ekibimize yardım edilmeyecek diye, yoksa bizim bilmediğimiz bir AYET mi vardır?
Trabzonlu eski Spor Bakanı Faruk Özak, görev yaptığı dönemde, televizyonda tüm ülkeye karşı şöyle demişti: “ Benim için önce Trabzon ve Trabzonspor gelir” demişti ve ben de ertesi günü bu köşemden, “Siz sadece Trabzon'un, Trabzonspor'un Spor Bakanı değilsiniz, tüm Türkiye'nin Spor Bakanısınız. O nedenle öyle bir açıklama yapamazsınız” diyerek eleştirmiştim.
Tenkit etmiştim ama, Özak'ı, Bakanlığını dahi riske sokacak o açıklamayı yapma cesaretini gösterdiği için de, HELAL OLSUN demekten kendimi alamamıştım.         
Adamlar, memleketlerine, takımlarına işte öyle sahip çıktıklarından, bugün zirvedeki şehirlerimizin arasında bulunmaktadır. 
UYANALIM beyler, neden korkuyoruz. İlimiz ve Giresunspor için isteyelim, almaya çalışalım, gayret gösterelim, GİRESUN'u ve GİRESUNSPOR'u YÜCELTELİM.  

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık