• 08 Eylül 2016, Perşembe 8:55
ErsenKonal

Ersen Konal

GİRESUNSPOR İÇİN YAŞAMINI YİTİREN KULÜP BAŞKANI !
  “BAKİ KALAN BU KUBBEDE HOŞ BİR SEDA”

Giresunspor sevgisi, aşkı, bir kulüp başkanının bu uğurda kötü hastalığa yakalanıp, yaşamını yitirmesine neden oldu.
İlimizin tanınmış, takdir edilen inşaat müteahhiti Muzaffer Deniz’den bahsediyoruz.
Yaptığı inşaatların kurallara uygun olarak yapılması üzerine, doğru, dürüst bir insan olarak bilinen ve herkesçe kabul edilen Muzaffer Deniz, 28 Şubat 2011 yılında yakalandığı kanser hastalığından kurtulamayarak vefat etti.
Deniz, Giresunspor’da üst üste 7 yıl kulüp başkanlığı görevinde bulundu.
İnşaat firmasının şehrimizde düzenlenen müesseseler arasındaki futbol turnuvasına katılması ile futbola merak sardı.
Bu merak onu kısa sürede Giresunspor Başkanlığına getirdi ve 7 yıl bu görevi sürdürdü.
Deniz’in bu Giresunspor sevgisi görevinin yedinci yılında kabusa döndü.
Giresun Belediyesi durak şirketlerinden Giresunspor’a maddi destek istedi ve bir-iki yeni durak da açılacağını ilan etti.
Durak için başvuranların verdikleri paraları kendi çekleri karşılığında başkan Deniz alıp Giresunspor’a kullandı. Diğer çalışan durakların verdikleri maddi destekler de, belgeler karşılığında kulüp başkanı Muzaffer Deniz’e teslim edildi.
Geçen zaman içinde durak şirketleri ve yeni durak bekleyen kişiler, Belediyeden ses çıkmayınca Trabzon’daki Çalışma Müdürlüğü nezdinde dava açtılar ve kazandılar. Ellerindeki Deniz’in çeklerini
de işleme koyup paralarını istemeye başladılar.
Deniz, kendi çekini vererek aldığı paraları Giresunspor’un transferine ve diğer harcamaları için kullandığından, bir anda zora düştü. Kendi inşaat şirketi maddi sıkıntı içine düştü, Banka kredileri ile işini düzeltmeye çalıştı ama yeterli olmadı.
Alacaklılar her dakika Deniz’i arayarak, paralarını istemeye başladılar, hatta tehdit edenler de oldu.
Daha da ileriye gidenler, evine telefon ederek, ailesini ağır sözlerle rahatsız etmeyi bile sürdürdü.
Giresunspor Başkanı Muzaffer Deniz, alacaklıların paralarını ödemek için inşaat şirketini küçültmeye
başladı.
Deniz, sıkıntı içinde bunalırken, bir dost sohbeti sırasında, “Artık alacaklıların tehditleri, ağır hakaretleri karşısında dayanamıyorum. Ailemi de rahatsız etmeye başladılar” diye dert yanmıştı.
Sonuçta Deniz, Giresunspor uğruna yaşadığı çekilmez acılar, üzüntüler, çaresizlik karşısında kötü hastalığa yakalandı ve kısa sürede vefat ederek Hakkın rahmetine kavuştu.
Giresunspor, kendi otobüsüne Deniz’in kulüp başkanlığı döneminde kavuşmuştu ve otobüsün Giresun’a geldiği günün gecesinde içinde yatarak, sabahlayarak, Giresunspor sevgisini de, ne kadar gönlünde, kalbinde yaşattığını göstermişti.
Evet, Deniz’in inşaat şirketi de, kurucusu Muzaffer Deniz’in ölümünden sonra kapılarını açılmamak üzere kapattı.
Bir Giresunspor sever daha bu dünyadan göçtü..
Futbolcularımız, Giresunspor’a emek veren, yaşamını yitirenlerin anısı için de sahada mücadele etmeli, başarılı olup o insanların da, yattıkları yerde rahat uyumalarını sağlamaya çalışmalıdır.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık