• 03 Haziran 2015, Çarşamba 9:33
ErsenKonal

Ersen Konal

GİRESUNLU GÖZÜNÜ AÇ, MALINA SAHİP ÇIK, HAKKINI ARAMAYI BİL..
 Ordu-Giresun Havaalanının açılış töreninde, Ordu Belediye Başkanı konuşturulurken, Giresun Belediye Başkanı konuşturulmadı ve büyük yanlışlık yapıldı.
İki ilin ismi verilen havaalanının açılış töreninde, doğal olarak iki ilin Belediye Başkanlarının konuşturulması gerekirdi. İşin doğrusu da buydu.
Törende Belediye Başkanları konuşturulmayacaksa, o zaman Ordu'nun belediye başkanı da konuşturulmamalıydı.
Fakat konu öyle gelişmedi ve büyük bir yanlışlığa imza atıldı. Açılış töreninde sadece Ordu Belediye Başkanı konuşturularak, işin ortağı olan Giresun'un Belediye Başkanı Kerim Aksu konuşturulmadı.
Şimdi bu yanlışlık üzerine ortaya haklı olarak şu düşünceler çıktı:
Havaalanına ismini vererek ortak olan Giresun halkı dışlandı, yok sayıldı, gönlü kırıldı ve onarılamayacak derecede yaralandı.
Giresunluyu bu derecede kimler hafife alıp, tören programına almamışlarsa, mutlaka bedelini ödemelidir, çirkin olayın üstü kapanmamalıdır.
Üstü kapanmamalı çünkü, Giresun'un üzerine oynanan bu oyun, bundan sonra da başımıza gelir ve alışkanlık halini alır gider. Hep şamar yiyen biz oluruz.
İki il arasında ortaklaşa yapılan bir törende, bir ilin belediye başkanı konuşturulduysa, diğer ortağın belediye başkanı da konuşturulmalıydı.
Böyle ortaklıklarda, Parti ayrımı yapılmaz, gündeme getirilmez, iki ilin vatandaşları arasında ayrımcılık yaratacak konuyu ortaya getirmekten kesinlikle kaçınılması gerekirdi. Ama olmadı, iki ilin arasına zıtlaşma tohumları, sorumsuzca ekildi denebilir.  
Havaalanı töreninde maalesef öyle veya böyle, hiç ince düşünülmediği, PALDIR KÜLDÜR, HEP BANA, RABBENA misali tek taraflı olarak karar verildiği  anlaşılmaktadır.
 Havaalanına ortak görülen Giresun cephesinden yapılan bu büyük yanlışlığa ses çıkarılmalıydı, tören günü düzeltilmesi konusunda da gayret gösterilmeliydi diyorum.
GİRESUNLU GÖZÜNÜ AÇ, MALINA SAHİP ÇIK, HAKKINI ARAMAYI BİL.
Sizlerden başka bir şey istemiyoruz.
Haklı davanda SESİNİ çıkarmaktan çekinme.

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık