• 17 Ağustos 2016, Çarşamba 9:19
ErolKonal

Erol Konal

Kendi Kendime
 Doğrudur konuşmayı unuttuğum; tıpkı gülmesini beceremediğim gibi. Aslında gülmenin çok yakıştığını söylerlerdi suretime. Serde kendini beğenmişlik olunca gülümsemeyi haram kılmışız efkâr-ı umumiye.
Savaş bizatihi kendimleydi aslında. Yel değirmenleri bir şaşırtmacadan fazlası değildi. Akan gözyaşlarının başkasına olmadığı gibi. Çok şaşırmış gibi davranmanıza gerek yoktu. Alkışlarınız bana ait olmadığı gibi sitemlerimin hedefinde de siz yoktunuz.  
Fark ettim de çokçana benzerlik edatı kullanır olmuşum hâlbuki amaç farklılığı işaretlemekken. Yoksa boşuna mıydı bunca rötuş ayrılık adına?
Şikâyetçi değilim ki her birinizden ve taraf olamadım ki kendime hiçbir zaman. Özrüm kabahatime kifayet etmemiş olacak ki yalnızlığı başımın tacı eylemiş eylemlerim.
Doğrudur yağmurda yürümeyi sevdiğim ve doğrudur son zamanlarda yağmurlarda ıslanmayı başaramayışım. Suç yerli yersiz yağan yağmurda değildi elbet; tıpkı hiçbir zaman vaktini şaşırmayan güneşle olmadığı gibi.
Doğrudur insanlara inancımı koruduğum ve doğrudur nicedir bu konuda hayal kırıklığı yaşadığım.  Kızgınlığım size değil öfkemi dizginleyen kelimelere. Hıncım kendime değil hislerime kement vuran cümlelere.
Dinlene dinlene yıpranmış bir şarkının sözleri gibiyim ağızlarda. Ruhum notaları birbirine karışmış ezgiler cangılı.  Bedenime gelince nefsin elinde oyuncak. Toplasan sağdan sola bir enkaz, yukarıdan aşağıya bir virane…
Mesafeleri ben icat etmedim ki hükmü boynuma asılmış. Kaderimden şikâyetçi değilim ki mesafelerden razı olmayayım. Çizgiyi ben geçmedim ki mükâfatını eller alsın. Yüzünü kızartmadım ki gönlüm yasından mahrum kalsın.
Umut acının kılıfı, başarı hezimetin kaftanı ilan edileli soyundum elbiselerimden. Unuttum gözlerim nasıl bakardı, yüreğim ne kokardı.  Şu aynadaki yabancı ben miyim kendime yıllardır.
Doğrudur lütufların en güzeli yürümekle dostluğum kadimken çoktandır ondan da mahrum oluşum. Gerçekmiş yürürken yorulmadığı insanın. Varsa da her bakışın bir manası her bakışa bir mana yüklemek beyhudeymiş.
Nefes almak hüner madem alkışlayalım kendimizi. Kutsayalım birbirimizi tanrılaşan egolarımızın gücüyle. Soylu hislerimizle arındıralım kalbimizi bayağılığın çirkinliğinden.  Temize çekelim ruhlarımızı cömertliğin iflah olmaz albenisiyle.
Çocuklarımız kefareti olsun rezilliklerimizin. Alkışlar bastırsın içimizdeki karanlığın uğultusunu. Sözlerimiz gölgelesin utançlarımızı.
Kaosa kurban olan hayatımın diyetini size kesecek değilim. Alacaklı değilim hiç birinizden.
Gölge etmeyin başka ihsan istemez!!! 

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık