• 25 Eylül 2014, Perşembe 9:49
ErolKonal

Erol Konal

Bir Kere Daha Yazmak
 Yazmak, biteviye yazmak.
Suya yazar gibi yazmak. Suyun yazdığınca yazmak. Sözün müsaade ettiğince yazmak. Kelimelere yaslan-mak.  Kelimelerle sırdaş olmak, yoldaş olmak. 
Harf harf, hece hece kazımak düşüncelerini satırlara. İlmek ilmek işlemek duygularını sayfalara. Bıkmadan, usanmadan, yorulmak nedir bilmeden yazmak. Tükenmek bu uğurda. 
Anlamlı-anlamsız yazmak. Hırçın dalgalar misali çalakalem yazmak. Fırtınaları kıskandırırcasına kargacık burgacık yazmak. Şimşeklere nazire yaparcasına yazmak. Yıldırımlara meydan okurcasına yazmak. Hercaice, çatapat yazmak. 
Yazmak bir duyguyu, bir düşünceyi belirginleştirmek, altını çizmek, görünür kılmak için değil ya da isyan etmek, başkaldırmak, itiraz etmek için de değil sadece nefes almak, iyi hissetmek, mutlu olmak için yazmak. 
Yazmak, bir şarkıyı dinlemek gibi. Yazmak, bir çiçeği koklamak gibi. Yazmak, bir uçurtmaya dilek bağlamak gibi. 
Yazmak, yağmurun toprağı diriltmesi gibi. Yazmak, ateşe su serpmek gibi. Yazmak, yüreği kanatmak gibi. Yazmak, düşünceye can vermek gibi. Yazmak, yaşatmak gibi.
Yazmak bir yol bulmaktır iyiyle kötü arasında. Yazmak bir tercihtir güzelle çirkin tarafında. Yazmak tavır koymaktır doğruyla yanlış katında. 
Yazmak, ekmektir elindeki tohumu bereketli topraklara. Yazmak, umuttur, hayaldir; karakışın ardındaki bahardır. Yazmak, hasattır berekettir kara toprağın bağrından fışkıran hayattır, sevinçtir, mutluluktur. 
Yazmak, tazelenmektir, diri kalmaktır, mücadeledir. Yazmak, pörsümemektir, küf tutmamaktır, tembelleşmemektir. Yazmak, var olmaktır. Ayakta ölmektir, yazmak.
Yazmak, rüyayı gerçek yapmaktır. Yazmak, gerçeği ölümsüz kılmaktır. Yazmak, dünü güne, günü yarına eklemlemektir. Yazmak, emanete sahip çıkmaktır. Yazmak, tarihe not düşmektir. 
Yazmak, okumaktır en çok da.  Okuyabilmektir kâinatı sayfa sayfa, cilt cilt. Okumakla yetinmeyip bağlantılar kurabilmektir maziyle hal, halle ati arasında. 
Sorgulayabilmektir yazmak.  Kuşku duymaktır yazmak. Bunun içindir yazmanın bir adının da arayış olması. Vazgeçmemektir yazmak. Tükenmemektir. Meraktır. Fikir patlamasıdır yazmak. Gönül kaynamasıdır, yazmak. Mide bulantısıdır, yazmak. Sancıdır, ağrıdır, sayıklamadır yazmak. 
Derttir, ıstıraptır, çiledir, gözyaşıdır, yazmak. 
Tavır almaktır, yazmak. Duruş sergilemektir, yazmak. Yazmak, taraf olmaktır. Yazmak, zamana tanıklık etmektir. 
Yazmak, düşüncenin zekatıdır. Yazmak, gönlün sadakasıdır. Yazmak, bir namus borcudur. Yazmak, fikrin haysiyetidir. Yazmak, hissin galeyanıdır. 
Sevmektir, dinlemektir, seyretmektir yazmak. 
Yazmak, yaşamaktır; yaşamaktır yazmak. 

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yukarı çık