25 Nisan 2018 Çarşamba

SİYASET ARENASI ŞENLENİYOR

Şike iddiasında bulunan Şanlıurfaspor’un açıklaması

TFF 1'inci Lig'den 2'nci Lig'e düşen Şanlıurfaspor, …….. kulübünün 2016- 2017 futbol sezonundaki maçlarda şike yaptığı iddiasıyla Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu.

12 Temmuz 2017 Çarşamba 09:20
Bu haber 404 kez okundu
Şike iddiasında bulunan Şanlıurfaspor’un açıklaması
 (FANATİK GAZETESİ) 5 Temmuz 2017 –
Şanlıurfaspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada özetle şöyle denildi:
"Tarafımıza ulaştırılan belgelerde, ……… kulübü yetkililerinin muhtelif maçlarda müsabakaların sonucunu etkilemeye yönelik ve spor etiğini hiçe sayan eylemler sergilemesi sonucu kulübümüz Şanlıurfamız mağdur edilmiş ve hakkı en ağır şekilde yenmiştir. Son birkaç haftaya yönelik şüphelendiğimiz olayların bizim açımızdan gerçek olduğuna dair delillere ulaşmak, tarafımızı sadece Şanlıurfaspor’un geleceği açısından değil, Türk futbolunun geldiği nokta ve geleceği yönünden de çekince ve üzüntüye sevk etmiştir. Yaşanan süreçte, mevcut bulgular ışığında, ……… kulübünün hukuka aykırı eylemleri sayesinde TFF liglerinde hak etmediği bir klasmanda yarışmaya devam etmesi tarafımızca asla kabul edilebilir olmayıp, Türk Futboluna ileriki günlerde telafisi mümkün olmayan zararlar verecek ve felaketlere yol açacaktır.”

ŞANLIURFASPOR AVUKATI NE DEDİ?
Şanlıurfaspor avukatı Oytun Süllü, “TFF'ye başvurumuzu yaptık.Bizler ciddi anlamda bu olaydan sonuç çıkacağına inanıyoruz. TFF'nin Şanlıurfaspor'un hakkını tekrar teslim edeceğine inanıyoruz. Kişilerin buluşmasına dair elimizde görüntüler var. Elimizde tapeler ve belgeler var. Bunların bütün hepsini Federasyona sunduk. Adalete güveniyoruz."

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV