istanbul escort

21 Eylül 2018 Cuma

SEMİNER YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ ..

TÜFAD Antrenör Gelişim Semineri dün Güre yerleşkesindeki Giresun Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda yapıldı ..

21 Haziran 2018 Perşembe 09:21
Bu haber 458 kez okundu
SEMİNER YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ ..
MURAT BAYRAKTAR

TÜFAD Antrenör Gelişim Semineri dün Güre yerleşkesindeki Giresun Üniversitesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda yapıldı.
Seminere TFF Eğitimcilerinden Mahmut Nedim Karadeniz ve Kazım Hakan Yılmaz ile yöresel beceriler ve antrenörlük felsefesi konularında bilgi vermek üzere Kamil Erdem’in yanı sıra; TÜFAD Şube Başkanı Hasan Ali Tek, ASKF Genel Başkanı Mehmet Güngör, TFF İl Temsilcisi Sinan Işık, TÜFAD eski şube başkanlarından Teknik Direktör Aziz Ergun’un yanı sıra antrenörler, taban birliklerini temsilcileri ile davetliler katıldılar..
Sabah saat 9.30’da başlayan TÜFAD Gelişim Semineri saat 17.00’de sona erdi. Katılımcılar çeşitli konularda antrenörlere bilgiler verilirken, sunumlar yapıldı.
Antrenörlerin önümüzdeki sezon çalışma hakkı elde etmeleri için bu seminere katılmaları zorunlu hale getirilmişti.
Seminerde bir konuşma yapan ASKF Genel Başkanı Mehmet Güngör; ilimizde antrenör ve futbolcu yetişmesinin Giresunspor’a bağlı olduğunu ifade ederek, kulüplerde görev yapan yönetici ve antrenörlere büyük iş düştüğünü belirtti.
TÜFAD eski şube başkanlarından Teknik Direktör Aziz Ergun, Giresun sporunun şimdilerde geçmişe oranla daha kötü durumda olduğunu ifade ederek, bu konunun aşılması gerek bir dağ gibi olduğunu ifade etti.
TFF Eğitimcilerinden Giresun ve Ordu’dan sorumlu Antrenör Nedim Karadeniz ise; “Bu ülkenin 30 Bin antrenörü olsa bile hale antrenöre ihtiyacı var” diye konuştu.
Eski Giresunspor Teknik Direktörlerinden Cengiz Demir; antrenörlerin çalışma ortamının çok geniş bırakılmadığından dert yanarak, “Bizim ülkemizde herkes başkan, herkes teknik adam. Herkes bildiği işi yapsa sorun kalmaz” dedi.

TFF EĞİTMENLERİNDEN NEDİM KARADENİZ: “SON 10 YILIMI YENİDEN SORGULAYACAĞIM”
“TÜFAD olarak üye sayısı 30 bine yaklaşmış bir ülkeyiz. Antrenörlük artık bu ülkede bir meslek değildir. Gittiğimiz her şehir bize inanılmaz bir iştah veriyor. İsviçre’de 3 gün kaldı. Oraya giderken, her şeyi bilerek gittiğimi sanıyordum ama yanılmışım. 62 yaşındayım ve son 10 yılımı yeninden gözden geçirme kararı alarak ülkeme döndüm. Size bilmediklerinizi değil, bunları toparlayıp daha anlaşılır hale getireceğiz. 1 Temmuz’da pro kurs Riva’da yapıldı. 408 kişiden 34 kişi katıldı. UEFA B kursu için 5348 talepten 360’ının talebini karşılayabildik. 30 Bin antrenörümüz olsa bile antrenöre ihtiyacımız var. Asla yılmayın ama sıradan da olmayın. Gerçek temelli eğitim üzerinde gideceğiz. Hiçbir ilde bu kadar basın ilgisine şahit olmadım. Basın mensuplarına da ilgi ve katkıları için teşekkür ederim”.

TEKNİK DİREKTÖR AZİZ ERGUN: “YAŞLI VE YORGUN BİR GİRESUN VAR”
“Giresun sporunu son zamanlarda yaşlı ve yorgun görüyorum. Soru sormadan antrenörlük ve futbolcu yetişmemesi konularını sorgulayamazsınız. Bu sorun ilimizin ve hepimizin sorunu. Bu konuna herkes üzerine düşeni yapmalı ama genç beyinlere, idealist gençlere ihtiyacımız var” dedi.

ASKF GENEL BAŞKANI MEHMET GÜNGÖR: “BENİM DERDİM BU İLDE ANTRENÖR VE FUTBOLCU YETİŞSİN”
Seminerde bir konuşma yapan ASKF Genel Başkanı Mehmet Güngör; ilimizde antrenör ve futbolcu yetişmesinin Giresunspor’a bağlı olduğunu ifade ederek, kulüplerde görev yapan yönetici ve antrenörlere büyük iş düştüğünü belirtti.
Güngör; “Kimse üzerine sorumluluk almıyor, ben haklıyım diyor ama birileri bu işte haksız. Biz haksızı aramıyoruz. Benim derdim bu ilde antrenör ve futbolcu yetişsin. Ben bunun mücadelesini yapıyorum” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV