istanbul escort mp3 indir

15 Ekim 2018 Pazartesi

“Kulüpler mali krizi aşamıyor”

TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Mustafa Bozbağ: "Kulüplerimize devlet bankalarından gelirlerine göre bir kereye mahsus kredi kullandırılmasını istiyoruz.”

22 Ocak 2018 Pazartesi 08:09
Bu haber 783 kez okundu
“Kulüpler mali krizi aşamıyor”
 TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Mustafa Bozbağ, kulüplere devlet bankalarından gelirlerine göre bir kereye mahsus kredi kullandırılmasını istediklerini belirterek, bu yönde ilgili bakanlıklarla görüşmelere devam ettiklerini söyledi.
Bozbağ, yaptığı açıklamada, TFF 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin ciddi mali kriz içerisinde bulunduklarını ifade etti.
Bozbağ, yönetim olarak mali krizleri aşmak için bazı projeler geliştirdiklerini anlatarak, "Kulüplerimizin mali durumu ortada, çoğu borç batağında. Ciddi yaptırımlarla karşı karşıyalar. Acil olarak kulüplerimizi borç batağından kurtarmalıyız" dedi.

"HERKES KENDİ DÖNEMİNDEKİ BORÇLARDAN SORUMLU TUTULMALI"
Bozbağ, uygulama ile kulüplerin, mali yapılarının düzeleceğini ve borç batağından kurtulacağını ifade ederek, "İlgili Bakanlarla sık sık toplantı yaparak konu üzerinde görüşüyoruz. Kısa zaman içinde sonuç alacağımıza inanıyoruz. Sorun geçmişten gelen borçlar. O nedenle kulüplerimizin geçmişteki tüm başkanları ve yöneticileri burada sorumlu olmalı. Herkes kendi dönemindeki borçlardan sorumlu tutulmalı. Türkiye'de kulüplerin büyük çoğunluğu dernek statüsünde faaliyetlerini sürdürüyor. Bu sistemin mutlaka değişmesi gerekiyor. Kulüplerin, anonim şirket statüsünde olması ve profesyonel anlayışla yönetilmesi gerekiyor. Kulüplerin bütçelerinin gelirlerine göre oluşturulması ve yönetilmesi gerekiyor. Takımlar her yıl gelire göre oyuncu transfer ediyor.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV