EREN GÜVEN TAZELEDİ !

Giresunspor’un olağan genel kurulu dün tesislerde yapıldı. Oy kullanan 251 üyenin 213'ünün oyunu alan mevcut  Başkan Ali Eren yeniden Başkanlığa seçildi, diğer başkan adayı Harun Cici 37  oy aldı. 1 oy geçersiz sayıldı

EREN GÜVEN TAZELEDİ !
  • 19 Haziran 2019, Çarşamba 18:24

Haber: Murat BAYRAKTAR

Divan Başkanlığını, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden’in yaptığı olağan kongreye Çotanaklar ilgi gösterdiler   

GİRESUNSPOR KULÜP BAŞKANI SACİT ALİ EREN:"Biz göreve geldiğimizde zor bir dönemde göreve geldik ama çıkıp, borç şuydu, bu vardı, bu yoktu demedik. Burada ben şuna dikkat çekmek istiyorum. Diğer başkan adayımıza bütün bilgileri verdik. Detaylı olarak anlattık. Ama buraya geldi, 25-30 milyon borç dedi. 11 futbolcudan oluşan borcu biz kulübe bağış olarak bıraktık. Giresunspor'un totale vurduğunuz zaman 19-20 milyona vuran borcunu biz 12 milyona çektik. Biz birlik olmamız gerekirken, lobimizi güçlendirmemiz gerekirken sürekli birbirimizle uğraşıyoruz. Şunu gördüm hedefin ibra edilmemek olduğunu gördüm. 15 yaşından beri çalışıyorum, bedenen de çakıştım, koltukta da oturdum, yüzlerce işçi çalıştırdım, yaptığım dairelerin hesabını bilmiyorum. Yanımda çalıştırdığım kimse benden 1 lira alacağı olduğunu söyleyemez. Ben Giresunspor'un da 1 lirasını yemem, yedirmem. Ben Giresunspor'u nasıl Süper Lig'e çıkarırız, bu şehri nasıl bir adım daha ileri götürürüzün hesabını yapalım. Giresunspor için hayırlısı ne ise o olsun" dedi.

SACİT ALİ EREN
YÖNETİM KURULU ASİL

1 - İSMAİL KURT
2- ALİ TEKBAŞ
3 - İSMAİL DEMİR
4 – FAZIL ZİYA PAMUKOĞLU
5 - İBRAHİM CEMAL ÇABUKUSTA
6. -FERHAT KARADEMİR 
7 - SİNAN AKGÜN 
8 - HASAN YILMAZ 
9 - SAİD SAFİ
10 - MEHMET ŞENER
11 - HÜSEYİN İPEK
12 - MEHMET FEVZİ USTA 
13- HÜSEYİN TAŞKIN
14 - ABDÜL SELAM ÇAĞIRICI
15 - MUTLU ÖMER KAHRAMAN

DİVAN HEYETİ
Kongre için divan heyetine Osman Öden, Volkan Türkyılmaz ve Yalçın Esen teklif edildi ve bu teklif üyeler tarafından kabul edildi.

ÜYELİKLER SİLİNMEDİ
Divan heyeti başkanı Osman Öden tarafından Giresunspor'un toplam 1519 kişilik üye sayısı olduğu açıklandı, vecibelerini yerine getiren üye sayısının 643 kişi olduğu açıklandı. Bazı üyeliklerin silindiği yönünde kamuoyunda oluşturulan algının yanlış olduğu ifade edildi.
Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.
Giresunspor'un Sacit Ali Eren başkanlığındaki faaliyet raporu okundu.
Gündemin dördüncü maddesi kabul edildi.
Denetleme kurulu raporu okundu.
Gelir gider tablosu okundu.
Gider; 16 milyon 924 bin, Gelirler; 14 milyon 460 bin ve aradaki fark 2 milyon 463 bin olarak açıklandı.

GELİR GİDER TABLOSU 
Gider; 16 milyon 924 bin, Gelirler; 14 milyon 460 bin, ve aradaki fark 2 milyon 463 bin olarak açıklandı.

TÜFAD ADAYI HARUN CİCİ: "Değerli misafirler biraz önce kulübümüzün icraları, mali raporu konuşuldu anlatıldı. Ben eski bir bankacı olarak net olarak bilmek istiyorum. Bizim kulübümüzün Sayın Bozbağ tarafından 5,5 milyon borcu vardı. Şimdi ise borcun bizim öğrendiğimiz kadaryla 10-12 milyon arasında olduğu. 2019-20 sezonunda TFF'den gelecek tüm gelirkere temlik konulabileceği bize iletildi. Bizim borcumuzun 25 milyon civarında. Eksiğim varsa hep beraber burada açıklayacaklar. Giresunspor'un sahipleri bu mali yapımızı görsün ona göre ibra edecekler veya etmeyecekler ona göre karar versin. Giresunspor'un hepimizin 1 milyon 200 bin Giresunlu'nundur. Burada güzel bir kongre yapıyoruz. Başkanımdan rica ettim, bu kadar isanları sıkıştırmayalım. Biz bu göreve talip olur kazanırsak her şey biraz daha düzenli olacak. 5,5 milyon lira ile devralınan bir kulüp sayın başkan alınmayın sakın, Giresunspor'un harcamalarını yaparken israflardan kaçınmalıyız. 5,5 milyon ile görevi devralan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kimsenin buradan bir beklentisi yok. Aradaki 20 milyon borçta yetimin hakkını, özel idareden para aktarılıyor, belediyeden para aktarılıyor, buna göre harcama yapılması lazım. İkinci dönem alınan puanlar ortada. Biz 20 milyona yakın bir harcama yapmışız aldığımız paunlar belli. 11 futblcu almışız bu 11 futbol çinde Sivas'tan gelen hastalık raporu olan futbolcu olduğu bilgisi geldi. 11 futbolcudan 3 kişi kadroya girmiş. Takım ise bizim tarafımızdan kurtarılmadı, takımı kurtaran Afyon'un almış olduğu, Elazığspor'un almış olduğu başarısız sonuçlar. Ben sporun içinden geliyorum, Dortmund Türk Spor'da görev yaptım, Giresunspor'un Almanya temsilciğini yaptım. Sayın Canikli Bakanımız bu kulübe her türlü desteği yaptı fakat sonuç ortada. Fazla başınızı ağrıtmak istemiyorum.” 

HARUN CİCİ
YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
1 - OSMAN ACAR
2 - BEKİR ALİM
3 - AYHAN AKTEN
4 - HASAN SANDAL
5 - FUAT KÖSE
6 - SALİH ÖZKAN
7 - AHMET YİĞİT
8 - RÜSTEM GÜNGÖR
9 - LEVENT YEŞİLTEPE
10 - METİN KARATAŞ
11 - ERCAN AYHAN
12 - MUSTAFA BAŞER
13 - BEKİR DEMİRKAYA
14 - AZİZ ERGUN
15 - ZAFER GÜNGÖR

TÜFAD GİRESUN ŞUBESİ BAŞKANI HASAN ALİ TEK : "Genel kurulumuzun bizim olayın içine girmemiz ile burada bir açıklama yapma gereği hissettik. Neden böyle bir duruş gösterdik. Şunun için. Giresunspor borç için mi uğraşacak, yoksa sportif başarı peşinde mi koşacak? İnsanların mutlu olması için büyük emekler harcıyoruz. İyi dönemlerimiz oldu kötü dönemlerimiz oldu ama şehirle entegrasyon sağlayan takımların başarılı olduğunu gördük. Şu an itibariyle ileriye dönük gelirlerinin bir çoğunda ipotek olduğunu gördük. Alt yapının sessiz çığlıklar bir alt kategoriye düştüğünü belki de bir çoğumuz bilmiyor. Biz bu şekilde bir farkındalık yaratmak istedik.” 

TÜFAD GİRESUN ŞUBESİ ÜYESİ AZİZ ERGUN:"Neden varız? Önce bir noktadan hareket edelim. 28 yıldır Giresunspor kongrelerine katılıyorum. 16'sında oy kullanmadım. Bundan sonra katılacağım kongreyi de pek düşünmüyorum. Çok fikirler yarıştırdık. Kırmayalım, dökmeyelim, incitmeyelim. Öyle bir kongre havası essin ki hafızalarda kalabilsin istedik. En önemli şey hemşehrilik duygularını öne çıkarabilmek, birlik ve beraberliği sağlamaktır. Bu kongrenin birlik ve beraberliğimizin üst seviyeye geldiği bir konumdan bahsediyorum.” 


GİRESUNSPOR ESKİ BAŞKANI MUSTAFA TEMEL BOZBAĞ: "Ben bugün gerçek anlamda konuşma yapmak için gelmedim. Artık Giresun vilayetinde farkı görevde temsil etmeye çalışacağım. Bazı şeyleri hayretle izliyorum, dinliyorum. Çokta insanlara vurmayacağım aldığım terbiye nedeniyle. 2012'de 5-25 kişiyle kulübü aldım. 21 trilyon borç, euro 2,35 yani 9 milyon euro'ya 2012'de devraldım. İki tane kayyum görmüş, burada sayabileceğim 25 kişiyle aldım. Kimse yoktu. 6,5 sene şerefimle, namusumla, fındık sattık, atkı sattık, araba çekilişleri yaptık, kapı kapı gezdik, Sayın Bakanımız Nurettin Canikli arkamızda durdu.” 

GİRESUN BELEDİYE BAŞKANI AYTEKİN ŞENLİKOĞLU: "Bu sıcakta buraya gelmek Giresunspor aşkı demektir. Giresunspor'a nasıl sahip çıktığımızı gösteren bir kongre yaşıyoruz. Giresunspor birleştirici olmalı, ayrıştırıcı olmalı. Çok fazla talep olması da güzel bir şey. Giresunspor'da yönetici olmak, aday olmak, başkan olmak, seyirci olmak bir fedakarlıktır. Giresunspor'umuz gözbebeğimiz. Birleştirici olalım, konuşalım, anlaşalım ve Giresunspor'a hep beraber sahip çıkalım. Bizde bu emeğe olan sayıgı gereği Giresun'a ve Giresunspor'umuza, Giresun sporuna nasıl daha fazla destek veririzin planlarını yapıyoruz. Belediyede bir brim oluşturmanın çalışmalarına başladık. Spora profesyonel bir bakış açısıyla yola çıktık. Yarışa çıkan adaylara başarılar diliyorum, emeği geçenlere çok çok teşekkür ediyorum. Giresunspor bizi birleştirsin, emek verelim, katkı verelim, bende belediye başkanı olarak bu zaman kadar nasıl ki Sayın Bakanımız ile birlikte sahip çıktıysak bundan sonra da sahip çıkmaya hazırız. Giresunsor bizim markamızdır, hepimizindir. Giresunspor'umuzun her zaman yanıda ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. Teşekkür ediyorum" dedi.

GİRESUNSPOR ESKİ BAŞKAN YARDIMCISI NAHİD YAMAK:, "Giresunspor'un bayram gününe hoş geldiniz. Bence Giresunspor artık kalite. Biz 10 yıl önce geldiğimizde de bugün de hep iyi olmasını, gençlere bir gün Giresunspor'da oynayabileceklerini aşılamak istedik. sahamız yoktu, alt yapı tesisimiz yoktu. Biz 9 milyon Euro ile aldığımızda takım 2. Lig'deydi. Sayın Cici'ye buraya geldiği için, Almanya'da çalışıp kazandığı paraları Giresunspor'a harcamak istediği için teşekkür ediyorum.” 
 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık