istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

“Taşıma suyla değirmen dönmez”

Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge, “1926 Bulancakspor’un kalıcı gelir kaynakları için arayışlarda da bulunacağıma dair söz veriyorum” dedi

25 Temmuz 2017 Salı 09:20
Bu haber 1746 kez okundu
“Taşıma suyla değirmen dönmez”
 ÖZEL HABER / MURAT BAYRAKTAR

Bulancak Kaymakamı Niyazi Ulugölge, 1926 Bulancakspor’un yönetimsel bazda yaşadığı sıkıntılar, kulübe yönetim bulunamaması sonrasında taşın altına elini koyup, camianın yeniden toparlanması için girişimlerde bulunmuştu.
Bulancaklı vatandaşların ve taraftarların endişeye sevk olduğu ve karamsarlığa düştüğü bir dönemde Bulancakspor’a sahip çıkan Ulugölge, “Belediye Başkanı Recep Yakar ile görüşeceğim. 91 yıllık kulübümüzü sahipsiz bırakamayız. Kalıcı gelir kaynakları için arayışlarda da bulunacağıma dair söz veriyorum. En kısa sürede yönetim oluşacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

“TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNMEZ”
Sabit gelir kaynakları olmayan spor kulüplerinin ayakta kalmasının zor olduğunu ifade eden Kaymakam Ulugölge, “Taşıma suyla değirmen dönmez. Kulüpler bir iki kişinin omuzlarında ayakta kalamaz. Bu noktada Bulancakspor’a ne kazandırabiliriz onun üzerinde de çalışıyoruz. Kulübün dikili ağacı olursa, her sezon başında en azında bu yönetimsel sıkıntılar yaşanmaz. O zaman aday da çok olur ve tatlı bir adaylık yarışı olur” dedi.

“GELİR KAYNAKLARI ARAŞTIRACAĞIZ”
1926 Bulancakspor’un asırlık bir çınar olduğunu ifade eden Kaymakam Ulugölge, “Benzin istasyonu olur, halı saha olur ne olur bilmiyorum ama bir kaynak arayışı için girişimde bulunacağız. Ben ileriye dönük sabit kaynakları olsun kulübün diye çalışacağım. Yoksa günü kurtarmak basit şey. Bir şekilde lige girer ve oynarsınız ama bu sıkıntılar bitmez, aksine çoğalarak devam eder. Belediye Başkanı Recep Yakar beyle de görüşeceğim ve kulübe bir gelir kaynağı kazandırmak için çalışacağım” diye konuştu.

ULUGÖLGE, SPORUN YANINDA
Kaymakam Ulugölge, spora bakış açısı ve yorumlama tarzıyla sporu ne kadar seven bir insan olduğunu gösterdi.
Bulancakspor taraftarlarının umutlarının tükenmekte olduğu bir anda ortaya çıkan ve taşın altına elini koyan, Bulancakspor’a sahip çıkan Ulugölge, yıllık izninin dönüşünde verdiği sözleri hayata geçirmek için çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.

BULANCAK KAYMAKAMI NİYAZİ ULUGÖLGE’Yİ TANIYALIM
Bulancak Kaymakamı Sayın Niyazi Ulugölge, uzun yıllardır hasretini çektiğimiz, her yönüyle iyi diyebileceğimiz güzel bir insan. 1973 Adıyaman doğumlu olan Kaymakam Ulugölge, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu. 1994-1997 yılları arasında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmış, daha sonra Sakarya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğini seçmiş.
Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nde Lisansüstü çalışmalarda bulunmuş ve Harp Akademileri Komutanlığı’na bağlı Milli Güvenlik Akademisi’nden 46’ncı Dönem Müdavimi olarak mezun olmuştur. 1998 yılında İngiltere'de İngilizce ve mesleki konularda eğitim almış ve İngiltere'deki özel sağlık sektörü hakkında İngilizce inceleme tezi hazırlamıştır. 1999 yılında Çek Cumhuriyeti'nde, 2009 ve 2011 yıllarında ise Amerika Birleşik Devletleri’nde mesleki ve kültürel konularda incelemelerde bulunmuş donanımlı biri.
Ülkemizin Onuncu 5 Yıllık Kalkınma Planının (20142018) hazırlanması çalışmalarına, Yerel Yönetimler Özel İhtisas Komisyonu Üyesi olarak katılmış, 2000-2001 yılları arasında Çankırı Kızılırmak Kaymakamlığı, 2001-2003 yılları arasında Erzincan Çayırlı Kaymakamlığı, 2003-2006 yılları arasında Denizli Bekilli Kaymakamlığı, 2006-2009 yılları arasında Mardin Vali Yardımcılığı, 2009-2013 yılları arasında Kırıkkale Keskin Kaymakamlığı ve 2013-2016 yılları arasında İzmir- Foça Kaymakamlığı gibi önemli görevler yapmıştır.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV