istanbul escort mp3 indir

16 Ekim 2018 Salı

Milli Boksör Engin Çoruh sahipsizliğe isyan etti

A Milli Boksörümüz Engin Çoruh (30), Giresunlu olmasına rağmen yeterince ilgi ve destek görememekten dert yandı ve içini Yeşilgiresun'a döktü

23 Şubat 2016 Salı 09:12
Bu haber 8796 kez okundu
Milli Boksör Engin Çoruh sahipsizliğe isyan etti
 Röportaj: Murat BAYRAKTAR
A Milli Boksörümüz Engin Çoruh (30), Giresunlu olmasına rağmen yeterince ilgi ve destek görememekten dert yandı.
Kendisi gibi bireysel anlamda başka Milli sporcunun olmadığını ifade eden Çoruh, buna rağmen komşu illerdeki desteğin 10'da 1'ini göremediğini söyledi.
İlk ve orta öğretimini Giresun Cumhuriyet'te tamamlayan Engin Çoruh, Giresun Lisesi'ni bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu.
BOKSA NASIL BAŞLADINIZ?
E.Ç.: “Karate branşına 8 yaşındayken merak saldım ve bu yaşta başladım. Şu an GOP Okulları'nda Beden Eğitini öğretmenliği yapmaktayım. Boks, Kick Boks ve Muay-Thai branşlarında Milli Takım gördüm. Ulusal ve uluslararası birçok başarım var.”

YETERLİ İLGİ VE DESTEĞİ GÖRÜYOR MUSUNUZ?
E.Ç.: “Kesinlikle hayır. İlgi ve destek almadığımız gibi gerekli yakınlığı da görmüyorum. Mesela komşu illerde benim gibi sporculara sahip çıkılıyor. Sporcuya idman malzemesinden tutun da, maaş bile bağlanıyor. Ama Giresun bu konularda çok geri kalmış bir memleket.”

AVRUPA'DA MADALYA ALDINIZ MI?
E.Ç.: “Uluslar arası Antalya Avrupa Kupası'nda Büyük Erkekler +91 kiloda (ağır sıklet) üçüncü olup bronz madalya aldım. A Milli Takım kaptanı olarak görev yaptım.”

SON OLARAK NELER SÖYLERSİNİZ?
E.Ç.: “Son sözüm en başta söylediğim gibi. Bize yetim muamelesi yapılmasın. Takım arkadaşlarıma her türlü güzel imkânları, diğer illerde sağlarlarken, burada yüzümüze bile bakılmıyor. Malzeme dahi verilmiyor. Boks İl Temsilcisi Bülent Kocuk başta olmak üzere Antrenörlerim Y. Metin Kısa, M. Ali Topkara, Milli Takımlar Teknik Direktörü Yılmaz Çeken ve adını hatırlayamadığım, üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ederim. Yeşilgiresun Gazetesi'ne de ilgisinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV