istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

“ALT YAPIYA ÖNEM VERiLMELi”

TÜFAD Giresun Şubesi Başkanı Hakkı Özgan, Giresun futbolunu ayağa kaldırmak için neler gerektiği konusunda görüşlerini YEŞİLGİRESUN'a anlattı.. “Şehrin merkezinde spor kompleksleri olursa, çocuklar futbola özenir, yetişmeleri gerçekleşir” “Giresun futbolunu ayağa kaldırabilmemiz için planlı programlı çalışmak ve uzun vadeli düşünmek gerekir.” “Birden başarı beklenmemelidir. Küçük adımlarla büyük başarılar yakalayabiliriz. Bunun için alt yapıya önem vermeliyiz. Şu dakikadan itibaren bunların hesabı yapılmalıdır.”

18 Ocak 2013 Cuma 09:44
Bu haber 7770 kez okundu
“ALT YAPIYA ÖNEM VERiLMELi”
 E.B.: Giresun futbolunun istenen düzeye gelmemesinin nedenleri nelerdir?
“Her şeyin başı ekonomi. Ekonomi iyi olmadığı için futbolda da sıkıntılar doğuyor. Amatör kulüplerin kapatılması ve zorunlu olarak bazı kategorilere gir-meleri de bu nedenler arasında. Kulüpler kapanmasın diye hedefsiz olarak liglere katılıyor. Ekonomi iyi olduğu zaman alt yapı da gelişir. Oyuncularımız ve antre-nörlerimiz yetenekli, ancak bu imkansızlıklardan dolayı gelişim gösteremiyoruz.”
E.B.: Şehrimizde iki adet futbol sahası var. Bu sahalarda lig maçları ya-pılıyor. Sahalar şehre oldukça uzak. Takımların saha gitmeleri ve idman yapmaları masraflı oluyor. Bu şartlarda amatör kulüplerin maddi yük altında oyuncu yetiştirmeleri mümkün mü?
“Kulüpler maddi bakımdan zorlanıyor.  Bu işe gönül veren oyuncular kulüplerinde başarılı olabilirler.
Şehrin merkezinde sahanın olması daha avantajlı olur. Hem maddi açıdan, hem de oyuncu açısından.”                                                                                                                                         
E.B.: Üniversite ile Tüfad arasında başlayan diyaloğun sürmesinden yana mısınız? Ne faydalar umuyorsunuz?
“Öncelikle Tüfad olarak kendimizi geliştirme bakımından her birimden yararlanmak durumundayız.
Üniversite de bunlardan bir tanesi. Amaç antrenörlerimizin eksik olduğu durumlarda Üniversiteden yardım almaları.”
E.B.: İlimizdeki futbol antrenörlerinin durumlarından memnun musunuz? Hocalarımız neden ilimizdeki profesyonel takımlarda görev alamıyorlar?
“Memnun olmamız için takımlarımızın başarılı olması gerekir. İlimizde 250'ye yakın antrenör bulunuyor. 4 tane teknik direktörümüz var. 1. 2.3. ligde görev yapacak düzeydeler. Ancak bunların
yeni dönemde pro lisans almaları gerekiyor. Diğer antrenörlerimizin de takım çalıştırmaları için kendi derecelerini yükseltmeleri lazım.”
E.B.: Giresun futbolunu, futbolcusunu ayağa kaldırabilmek için neler yapılmasını öneriyorsunuz?
“Giresun futbolunu ayağa kaldırabilmemiz için planlı programlı çalışmak ve uzun vadeli düşünmek gerekir. Birden başarı beklenmemelidir. Küçük adımlarla büyük başarılar yakalayabiliriz. Bunun için alt yapıya önem vermeliyiz. Şu dakikadan itibaren bunların hesabı yapılmalıdır.” 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV