istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

BİR SEZONUN ÖYKÜSÜ – 5

Amatör futbol bitme noktasına gelmiş, adeta can çekişir bir halde ! İlimize gelecek olursak, verdiğimiz onca emeğe, gösterdiğimiz ilginin karşılığını alamamak da bizleri bir o kadar üzüyor ..

29 Haziran 2018 Cuma 16:46
Bu haber 1075 kez okundu
BİR SEZONUN ÖYKÜSÜ – 5
MURAT BAYRAKTAR

Batlamaspor hem rakamsal hem de sportif açıdan önemli bir başarı elde ederek şampiyon oldu ve 1. Amatör Lig’e yükseldi.
Bordo – Mavililer namağlup şampiyon olarak tarihe geçerken, 64 gol atıp 5 gol yedi ve yenilgisiz şekilde üst lige terfi etti.
Samugüneyspor, Kayadibispor, Sokakbaşıspor, Gürköyspor gibi kulüpler birkaç kişinin omuzlarında ayakta kalmaya çalışan mütevazi kulüplerimizdir.
Amatör futbol kulüplerinin bir geliri olmadığına göre bu insanların yalnız başlarına bırakılmamaları gerekmektedir.
Birlikten güç doğacağından bazı şeyleri paylaşarak, sahiplenme duygusuyla hareket edip, paylaştırıcı ve bağdaştırıcı şekilde davranılmalıdır.
Çavuşlu Belediyespor, Alucraspor, Aydınderespor kulüpleri ise belediye ve belde kulüplerimiz olarak diğer kulüplerimize göre maddi olarak daha avantajlı.
Bu kulüplerimiz doğrudan kaymakamlıklar ve belediyelere bağlı olduklarından sorunlarını daha hızlı çözüme kavuşturmak konusunda şanslılar.

FUTBOL BİTİK !
Amatör futbol bitme noktasına gelmiş, adeta can çekişir bir halde !
İlimize gelecek olursak, verdiğimiz onca emeğe, gösterdiğimiz ilginin karşılığını alamamak da bizleri bir o kadar üzüyor.
Karşılık olarak beklediğimiz konu şudur.. “Giresun’da altyapılarda yetenekli sporcu var mı? Parlayan gençler var mı? diye sorduklarında ‘evet’ cevabını verebilmemizdir.
Bunu diyemediğimiz sürece biz bu emeklerimizin karşılığını alamayız. Bunu demek için de daha önce bu yazı dizisinde değindiğimiz gibi TFF başta olmak üzere, antrenörler, kulüpler vs. ülkemizde spora bakış açısı değişmeli ve bu ülkede bir spor kültürü oluşturmaktır.
Amatör futbol bitik ! demek kolay bir şey değildir. Ağızdan çıkıldığı ve yazıldığı kadar kolay bir kavram değildir.
Bu büyük problemin çözümü kişiler özelinde halledilecek gibi değildir. Toplumların harekete geçmesi gerekmektedir. Bir ülkede futbol kültürü yoksa boşa kürek sallanıyor demektir.

FUTBOLU YÖNETEN KİŞİLER, SİYASETTEN BAĞIMSIZ OLMALI !
Şimdi bir de deniyor ki; TFF özerk ve kendi kanun ve kurallarıyla işleyen bir kurumdur. Evet mevzuatta böyledir ama uygulamada böyle midir ? Hayır !
TFF, siyasetin iç içe olduğu bir kurum haline gelmiştir. Size bir soru sormak istiyorum. İspanya, Almanya, İngiltere gibi ülkelerdeki futbol federasyonu başkanlarının ismini duyanınız var mı?.
Veya oradaki yönetim kurulları kimlerden oluşmuş, ben söyleyeyim.. Herpsi eski futbolculardan oluşuyor.
Ama bizim ülkemizde TFF yönetiminde kaç tane eski futbolcu var. Hiç yok ! İşte bizim sıkıntılarımız bunlardır. İşe göre adam olmamasıdır.
Sonuç olarak futbolu, bilenler yönetmelidir. Futbol bilenle daha iyi oynanır ve zevk verir. Siyasilerin çok fazla sporun içine girmemesi daha doğrudur.
Şeffaf futbol olacaksa; bir ülkenin göz önünde olan isimlerinden birisi; “İnce ince ayar yapıyoruz” dememeli, bir ülkede siyasi bir partinin genel başkanı; “57’den devam dememeli”, bir kulüp başkanı “Hakem odası bastım, takımım için gerekirse gene basarım” dememeli, bu kafa yapısı değişmeli ve futbol kendi haline bırakılmalıdır.

2. AMATÖR LİG GOL KRALLIĞI

A GRUBU GOL KRALLIĞI
20 GOL: Hakan Aykıt (Boztekkespor), 16 GOL: Yücel Elmalı (Darıköyspor), 10 GOL: İbrahim Keskin (Boztekkespor), 9 GOL: Zühtü Demir (Boztekkespor), Barış Melemez (Altunsuspor), 8 GOL: Onur Aydın (Akınspor), Mert Uçar (Boztekkespor), 7 GOL: Bekir Uzuner (Akınspor), İbrahim Yılmaz, Recep, Y. Özlü (Altunsuspor)

B GRUBU GOL KRALLIĞI
13 GOL: Hakan Köroğlu, Cemal Hisarkaya (Batlamaspor), 10 GOL: Salih Durmuş (Çavuşlu Belediyespor), 9 GOL: İlker Yazıcı (Sokakbaşıspor), Emre Avcı (Alucraspor), 8 GOL: Naim Öksüz, A. Kadir Korkmaz (Batlamaspor), 5 GOL: Ali Küçükbayrak, Yılmaz Güney (Batlamaspor), Emre Somuncu (Çavuşlu Belediyespor), Savaş Uran (Alucraspor), Sefa Artul (Samugüneyspor)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV