istanbul escort

21 Eylül 2018 Cuma

“TULUMBANIN SUYU BİTTİ”

CHP İl Başkanı Necati Tığlı, İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte yaptığı basın toplantısında Giresun’da AK Parti’nin İl Genel Meclisi üzerinden yaptığı siyaseti eleştirdi. Tığlı, “Ne var ne yok hepsini satıyorlar, Giresun’da da tulumbanın suyu bitti” dedi.

09 Ocak 2018 Salı 08:36
Bu haber 631 kez okundu
“TULUMBANIN SUYU BİTTİ”

CHP İl Başkanı Necati Tığlı ve İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte parti il binasında düzenlediği basın toplantısında AK Parti’ye yönelik ağır eleştirilerde bulundu. Tığlı, AK Parti’nin Giresun İl Özel ida8resine ait tüm varlıklarını satışa çıkardığını belirterek” Giresun’da da tulumbanın suyu bitti” dedi. Tığlı” İl Özel İdaresi kapanacak gerekçesine sığınarak, ekonomik olarak batırdıkları kurumu yani halkın öz malı olan İl Özel İdaresinin gayrimenkullerini satarak günü kurtarmaya çalışmaktadırlar.

Peki bu noktaya nasıl gelindi? Kaynakların kötü kullanımı, örneğin: Teyyaredüzü’ne Hizmet Binası yapılacak diye 16 000 000 TL.’nin çürümeye terk edilen binaya harcanması. Bunun devamı olarak, hizmet verebilmek için 7 parçaya bölünen İl özel İdaremizin her bir biriminin geçici kullanacağı binalara aşırı masraflar yapılmıştır. (Emniyet binası, Aksu okul binası, Kiralanan yerler, Ülper şantiyesine yapılanlar, kullanılmayan mutfak tefrişatları gibi vb.)

Adalet ve Kalkınma Partisinin siyasi ve ekonomik anlayışı müsriflik üzerine oturtulmuştur. Geçmiş süreçte içerisinde Özel idarenin kaynakları ile bir konkasör tesisi  kurulmuş, onun da büyük bedeller ödeyerek hizmet alımı yapılmıştır. Daha önce satılan Merkezdeki Özel İdare Binasından elde edilen gelirin, har vurup harman savrulması, ayrıca iller Bankasından yapılan borçlanmalarla da Özel İdarenin    beli bükülmüş, yani AKP idareyi batırmak için elinden gelen her şeyi yapmıştır. CHP grubu olarak bu kötü gidişi 9 yıldır defalarca uyarmamıza rağmen adeta kulaklarını tıkamışlar, sayısal çoğunluk üstünlüğü ile bu ağır faturalar Giresun Halkına ödetilmiştir. Bugüne kadar yol, su gibi yapılan Özel İdare hizmetlerinden her birinde vatandaşın (işçilik, nakdi ve ayni) yardımları olmuştur. Bunların bile tamamını kendi yapmış gibi, vatandaşa, yolunuzu yaptık havası olarak yansıtmışlardır.

Adalet ve Kalkınma partisinin Özel İdareleri batırmak için genel bütçe payı 0,5 düşürmüşlerdir. Biz CHP iktidarında öncelikle bu oranı yükselterek, Özel İdarenin vatandaşlarımızın, başta yol, su olmak üzere temel ihtiyaçlarını karşılayacağız ve sorunlarını çözeceğiz.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV