istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

TIĞLI’DAN BAKAN’A ÜST GEÇİT SORUSU

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a Giresun’da Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yaya alt ve üst geçitlerinin engelli vatandaşlarımızın kullanıma uygun olmadığını söylerken Engelli vatandaşlarımıza ülke bütçesinden yaptığınız maddi yardımları mı yoksa onların engellerini ortadan kaldıracak imar düzenlemelerini ve çalışmalarını mı daha faydalı buluyorsunuz? ” diye sordu.

13 Eylül 2018 Perşembe 09:37
Bu haber 331 kez okundu
TIĞLI’DAN BAKAN’A ÜST GEÇİT SORUSU
Tığlı” Karadeniz sahil yolu, Giresun geçişinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kaç adet yaya alt ve üst geçidi bulunmaktadır? Bu geçitler neden engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun değildir?” dedikten sonra şu soruları yöneltti:
“Bu geçitlerin her hangi birinde engelli asansörü ya da engelli rampası var mıdır? Varsa asansörler ve engelli rampalar, engelli vatandaşların başka birinden destek almadan kullanabileceği şekilde mi düzenlenmiştir? Kendi başlarına kullanacakları şekilde düzenlenmemişse bunun gerekçeleri nelerdir? Giresun genelinde engelli vatandaşların kullanacağı şekilde olmayan hangi alt ve üst geçitler, engelli vatandaşların kullanımına uygun hale gelsin diye düzenleme ve onarım çalışmaları kapsamına alınmıştır?
Engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun bir şekilde düzenlenemeyecek ya da onarılamayacak olan ve kent estetiğini bozan geçitler ne zaman kaldırı-lacaktır? Karadeniz Sahil Yolu'nu aşarak, güvenli bir şekilde engelli vatandaşlarımızın sahile ulaşması için Giresun Belediyesi ile yapılan çalışma var mıdır? Varsa bu çalışmalar nelerdir?
Yoksa neden bugüne kadar ortak bir çalışma yapılmamıştır?
Karadeniz Sahi Yolu güzergâhında bulunan ve karayolları genel müdürlüğü tarafından yapılan üst geçitler, neden Giresun Belediyesi'ne devredilmemiştir?
Devredilmeyen bu üst geçitlerden kaynaklı yaşanan problemler nedeniyle, Giresun Belediyesi hedef haline mi getirilmek istenmektedir? AKP'nin 2015 yılı seçim beyannamesine göre engelli vatandaşlarımızın hayat kalitesini arttırmak için verdiğiniz vaatleri neden yerine getirmediniz? Engelli vatandaşlardan almış olduğunuz her bir oyun hakkını neden vermiyorsunuz? Engelli vatandaşlarımızın toplumla kaynaşmasını sağlamak ve onların hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla yapılan çevre düzenlemesi, yaya yolu, asansör ve benzeri altyapı çalışmaları nelerdir? Ve bu çalışmalar için ne kadar bütçe kullanılmıştır?
Engelli vatandaşlarımıza ülke bütçesinden yaptığınız maddi yardımları mı yoksa onların engellerini ortadan kaldıracak imar düzenlemelerini ve çalışmalarını mı daha faydalı buluyorsunuz?”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV