istanbul escort mp3 indir

15 Ekim 2018 Pazartesi

SP, "Giresun’da işsizlik rakamları endişe verici"

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, İŞKUR tarafından 2017 yılı için açıklanan resmi işsizlik rakamlarının endişe verici olduğunu söyledi.

01 Şubat 2018 Perşembe 08:56
Bu haber 467 kez okundu
SP,

Resmi olarak 2017 yılında 14.501 kişinin işsiz olarak açıklandığını, gayri resmi işsiz sayısının bu rakama dâhil olmadığını söyleyen Abdülkadir Bektaş; “Resmi kayıtlarda yer almayan bir sürü işsizimiz var. Bu işsizleri aileleriyle beraber sayarsak durumun vahameti açıkça ortaya çıkmaktadır. 6 aylık, 9 aylık işlerle, iş başı kurslarıyla işsizliğin önlenemediği apaçık ortadadır” dedi.

İktidarda bulunanların, geçim derdinde olan işsizler üzerinden, İŞKUR aracılığı ile kısa vadeli işlerle kendine bağımlı hale getirerek, siyasi rant elde etmek yerine, kalıcı, çözümsel ve sürekli çalışabileceği iş ortamı oluşturması gerektiğini söyleyen Bektaş; “Maalesef 15 yıldır iktidarda bulunan AKP hükümeti bu konuda sınıfta kalmıştır. Giresun’a bir sanayi tesisi dahi kurulamamıştır. Bundan sonra da kurulamayacağı aşikârdır. Halbuki Giresun’da sadece fındık ile ilgili ciddi anlamda sanayileşme hamlesi olsa işsizlik diye bir sorunumuz kalmaz” dedi.

Ayrıca balıkçılık anlamında ciddi yatırımların olmaması, silah sanayinde ise daha fazla yatırımcıya ihtiyaç duyulduğunu belirten Bektaş; “Bu konulara hükümetin destek vermesi işsizlik sorunumuzu çözecektir. Ama hükümet üretimden çok tüketime önem verdiği için parayı toprağa gömmektedir. Ortalama bir ilçe nüfusu kadar insanımız da işsiz gezmektedir” dedi.

Ülke imkânlarının geniş ve sınırsız olduğunu belirten Abdülkadir Bektaş, sadece zihniyet değişikliğine ihtiyaç olduğunu söyleyerek; “Bu da ancak Milli Görüş Saadet Partisi iktidarı ile olur. Saadet Partisi’nin iktidara geldiğinin ertesi gününde muktedir bir iktidar işbaşına gelmiş olacak ve her şey bir anda değişecektir. Çünkü ‘At Sahibine Göre Kişner” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV