istanbul escort mp3 indir

20 Ekim 2018 Cumartesi

LİMANDAKİ İNŞAATI DURDURUN TALİMATI !

SP, “Ekonomi Çıkmazda”

Saadet Partisi Milletvekili Adayları Bekir Demirkaya ve Hayati Fikri Topkar seçim çalışmalarını Merkez büyük sanayi sitesinde sürdürdüler.

11 Haziran 2018 Pazartesi 10:13
Bu haber 237 kez okundu
SP, “Ekonomi Çıkmazda”

Sanayi sitesindeki esnafların sorunlarını dinleyen adaylar, ülkenin acil halledilmesi gereken çok önemli sorunları olduğunu, bunlardan en önemlilerinin bir tanesinin de Ekonomi ile ilgili sorunun olduğunu söylediler.

Milletvekili adayı Bekir Demirkaya, ekonominin tam manasıyla bir çıkmazın içine girdiğini belirterek; “Dolar aldı başını gidiyor, enflasyon yükseliyor, işsizlik resmi rakamlara göre 3,5 milyon sınırında. Bütçe açık veriyor, dış ticaret açık veriyor. Bütçenin en büyük gideri aldığımız borçlar için ödediğimiz faizler. Bu yıl 80 milyar TL. faiz vereceğiz. Bütçenin 10’da 1’nden fazla. Ülkemizde sosyal adalet sağlanamıyor. Çalışanlar hak ettiği ücreti alamıyor” dedi.

Bunun sebebinin, 15 yıldır AKP hükümeti tarafından uygulanan faizci kapitalist ekonomik sistemin olduğunu belirten Demirkaya; “Üretime değil de, ranta dayalı bu sistem ülkemizi 450 milyar dolarlık bir borç batağına sürüklemiştir. Yurt dışından ucuza getirilen döviz kredileri ile fabrika veya üretim sahaları açılmamış, betona ve toprağa gömülmüştür. Bundan dolayıdır ki ekonomi zayıflamış dolar fiyatı yükselişe geçmiştir. 15 yıldır ‘el parası ile yaptığımız hovardalığın’ sonuna gelinmiştir” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV