istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

ÖZTÜRK: “FINDIKTA 3 DOLAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ”

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Türkiye'nin kalıcı ve istikrarlı bir fındık politikasının olması gerektiğini söyledi.

07 Eylül 2018 Cuma 09:37
Bu haber 454 kez okundu
ÖZTÜRK: “FINDIKTA 3 DOLAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ”
 Öztürk, fındıkta kırmızı çizgilerinin 3 dolar olduğunu da belirterek "Türkiye'nin kalıcı ve istikrarlı bir fındık politikası olmalı. Dünya üretim ve pazarının büyük kısmı elimizde. Ben başından beri bunu savundum, savunuyorum. Alt çizgi 3 dolar, üst çizgi 4 dolar. Böylece alıcı da satıcı da önünü görebilir. Planlama yapabilir. Ama maalesef öyle olmuyor. Bu üründe tekeliz. Kalıcı ve istikrarlı fındık politikamız olmaz ise her sene rüzgara göre fındığı tartışmaya devam ederiz." dedi. Devlet tarafından ÇAYKUR gibi fındıkta bir kurumun kurulması, üretimden satışa kadar tüm politikanın buradan belirlenmesi gerektiğini aktaran Öztürk, şöyle konuştu:
"Derdimiz Türk fındığı. Üretimden tüketime kadar politikamız olmalı. Bunun için de bir fındık kurumu kurulmalı. ÇAYKUR örneği gibi. Bu kurumun öncülüğünü de devlet yapmalı. Üretimden tüketime kadar politikayı bu kurum belirlemeli. Fındık kimsenin tekeline bırakılmayacak kadar değerli bir ürün." Öztürk, fındık fiyatının en az 15 lira olmasını ve üreticilerden bu konuda sabır göstermelerini isteyerek, "Üreticimiz sabrederse rakam bu seviyeleri yakalayacak, hatta daha da yukarılara çıkacaktır. Rekolte düşük ve fiyat kendiliğinden oluşacaktır." diye konuştu. Öztürk, kalıcı istikrarlı bir fındık politikasının olmamasından ötürü rüzgara göre fındığın tartışıldığını da belirterek, ”Alıcıda satıcıda bu politikaya göre hareket etmeli” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV