istanbul escort

23 Eylül 2018 Pazar

ÖZEL İDAREYE CHP TEPKİSİ

CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Özel İdarenin meclis kararı olmadan iş yapmasını eleştirdi. Yılmaz, “Özel İdare bunu alışkanlık haline getirdi, bunu kınıyorum” dedi.

04 Nisan 2018 Çarşamba 09:51
Bu haber 539 kez okundu
ÖZEL İDAREYE CHP TEPKİSİ

CHP İl Genel Meclisi Üyesi ve Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz İl Özel İdaresinin meclis kararı olmadan iş yaptığını belirterek, “Bunu kınıyorum, Özel İdare meclis kararı olmadan iş yapmayı alışkanlık haline getirdi” dedi.

Yılmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “En çok tespit ettiğimiz, yasa ihlallerinin en fazlası, maalesef bu meclisi tanımama anlamına da gelebilen, kanuna rağmen “Meclis kararı almadan İl Özel İdaremizin pek çok işi yapması”  ve bunu da sanki alışkanlık haline getirmesidir .Bu meclisin bir üyesi olarak bu durumu kınıyor, meclis başkanı  ve siz meclis üyesi  arkadaşların  takdirine bırakıyorum” şeklinde konuştu. CHP olarak denetim komisyonu tarafından tespit edilen ve 7 maddeden oluşan ek raporu meclis başkanlığına sunduklarının da altını çizen Yılmaz, raporun gündeme alınmasından ötürü de teşekkür etti. Kanser Araştırma yada Onkoloji Enstitüsü kurulması yönündeki önerileri ile de ilgili konuşan Yılmaz şöyle dedi: “CHP grubu olarak dikkat çektiğimiz, ilimizde Kanser Hastalığının artışı ve bu hastalık için kanser araştırma yada onkoloji enstitüsü kurulması önerimiz oldukça olumlu tepkiler almıştır. Mart ayında   bir Konferans için Giresun’a gelen hemşehrimiz Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin de Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet Coşkun ile bir Onkoloji Enstitüsü kurulması yönünde hemfikir olmaları, gerekli alt yapı çalışmalarının başlatılacağı müjdesinin verilmesi bir Giresunlu olarak bizleri sevindirmiştir. Bu Enstitünün, Aksu mahallesinde yapılmakta olan hastanede hizmet vereceği söylenmiştir.

Geçen ay değindiğimiz, son 5 yılda kanser tanısı konulan hasta sayısı 5000’e ulaşan Giresun’umuzda bu hastalarımızın çile çektiği bir diğer konuda, Kanser hastalarının erken tanısı ve hastalıklarının takibinde çok önemli olan ve çekimi için hastalarımızın diğer illere gittikleri kısa adı PET olarak bilinen Pozitron Emisyon Tomografisi tetkik yöntemi için Bilgisayarlı Tomografidir. 2000’li yıllardan itibaren tüm dünya ile paralel şekilde ülkemizde de kullanılmaya başlanmış bu yöntem ile çeşitli enfeksiyon hastalıkları, kalp hastalıkları ve Alzheimer demans ayırımı gibi pek çok alanda oldukça faydalı olmakta, ancak en yaygın kullanım alanı ise Kanser vakalarıdır. PET yönteminin temel çalışma prensibi, kanserli hücrenin, normal hücreden daha hızlı ve kontrolsüz çoğalmasına dayanır. Kanserli hücrelerin bu süreçte en fazla kullandığı maddelerden biri olan glikoz yani şeker, radyoaktif olarak işaretlendikten sonra hastaya verilerek kanserli dokunun yeri saptana bilmektedir. Bugün için PET_CT gerek akciğer gerekse diğer organlardaki kanserin ilk teşhis aşamasında doğru yerden biyopsi alınması, tedavi öncesi kanserin yaygınlığının belirlenmesi ve hastalığın evrelendirilmesi, tedavinin planlanması ve tedaviye yanıtın değerlendirilmesinde çok sık kullanılmaktadır.   İşte bu yüzden Enstitü kurulanana kadar, mevcut hastanemizde bir an önce PET-CT cihazı hizmete sokulmalıdır. Bunun gerçekleşmesi   Kanserle mücadele eden hastalarımız için çok büyük bir gelişme, çok büyük bir rahatlık olacaktır.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV