25 Haziran 2018 Pazartesi

SÖZ MİLLETİN

MHP’li Meclis Üyesi Bozalioğlu: “Şehirdeki görüntü kirliliği üst düzeyde”

Giresun Belediye Meclis Üyesi ve İnşaat Mühendisi Gökhan Bozalioğlu, Belediye Meclisi toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi adına söz alarak şehrin önemli sorunlarına değindi.

02 Haziran 2017 Cuma 17:33
Bu haber 686 kez okundu
MHP’li Meclis Üyesi Bozalioğlu: “Şehirdeki görüntü kirliliği üst düzeyde”

Bozalioğlu, “Şehrin doğal siluetini korumak ve geliştirmek için bazı çözümler gerekmektedir. Gedikkaya ve Kaleden şehre bakıldığında aşırı derecede görüntü kirlilikleri göze çarpmaktadır. En azından bunu en asgari seviyeye indirmek için, yapılaşmış ve yeni yapılacak olan binaların çatılarının Belediyenin belirleyeceği tek tip renkte ve tonda boyanması artık zorunlu bir hal almıştır. Bunun içinde bu konuyu yasalaştırmak ve her bina sahiplerine de bu durumu uygun bir şekilde bilgilendirmek gerekmektedir” dedi.

MHP’li Meclis Üyesi Bozalioğlu şöyle konuştu: “Ayrıca Kazancılar yokuşu ve Zeytinlik Mahallesi gibi tarihi dokusu olan yerleri canlandırmakta Turizm açısından öncelikli işlerimiz arasında olmalıdır. Belediyenin yetki ve görev sınırları içerisinde kalan yerlerde estetiğe ve tarihi doğal değerlere uygun ilke kararları geliştirmek ve caddeler, meydanlar, anayollar ve özellikli alanlar elde etmek için ilke kararlar almak ve turizm amaçlı kentsel tasarım ve kentsel gelişim vizyonu çerçevesinde geleneksel ile modern tekniklerin birlikte kullanılmasına teşvik etmek gerekir.  Bununla ilgili önerimiz, Belediyenin bünyesinde her partiden birer temsilci ve Belediyede çalışan uzman kişilerden oluşacak kadro ile “estetik komisyonu” kurmak olacaktır. Kurulan bu komisyonda amaç, şehrin sorunları tartışılarak bir sonuca varmak ve meclis gündemine getirilerek de mecliste kanunlaştırılarak bu yaptırımları kolaylaştırmak olacaktır.  Ayrıca 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan İmar Planı Yönetmeliği değişikliğinde, binaların renkleri ve cephelerde kullanılacak malzemelerin renkleri Belediyenin onayına sunulmak zorundadır. Bu komisyonun bu konuda da faydalı olacağını düşündüğünü belirtti ve ileriki günlerde konunun yeniden meclis gündemine sunulmasını talep etti.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV