istanbul escort mp3 indir

15 Ekim 2018 Pazartesi

“İLÇE BELEDİYELERİ ŞİRKETLEŞME YARIŞINA GİRMİŞTİR”

CHP Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç, ilçede vatandaşların susuzluğa mahkum edildiğini iddia etti

08 Ağustos 2018 Çarşamba 09:45
Bu haber 346 kez okundu
“İLÇE BELEDİYELERİ ŞİRKETLEŞME YARIŞINA GİRMİŞTİR”
 CHP Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç, 2 haftadır hafta sonları yaşanan elektrik kesintileri sonrası ilçede vatandaşların susuzluğa mahkum edilmesinin son derece anlamsız olduğunu belirterek, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ı eleştirdi.
Bulancak’taki su depolarının jenaratörle çalışabileceğini ifade eden Başkan Sıbıç, “Bulancak halkını Cumhuriyet Meydanındaki çeşmeye mahkum edenler, Bulancak Belediyesini idare etmekten acizdir. Belediyeyi geçtiğimiz ay aldığı kararla 12 Milyon daha borçlandıran Belediye Başkanı Bulancak halkını bu sıcak günlerde susuz bırakarak, resmen eziyet etmektedir” dedi.
Başkan Sıbıç geçen hafta açıklama yaparak Giresun Belediyesini eleştiren AK Parti İl Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu’na da cevap vererek, “İktidar partisinin İl Başkanı Şenlikoğlu, önce kendi partisinin Belediyesine baksın. Bulancak borç batağında, sayın Şenlikoğlu’nun bundan haberi var mı? Giresun Şenlikoğlu önce kendi belediyesine baksın sonra Giresun Belediyesini eleştirsin” diye konuştu.

‘İLÇE BELEDİYELERİ ŞİRKETLEŞME YARIŞINA GİRMİŞTİR’
İlçe belediyelerinin iktidar partisine mensup oldukları halde işçilere maaş ödenemediği belediyeler olduğunu hatırlatan Sıbıç, “İlçe belediyelerde yatırım olmadığı halde ve nüfusa göre karşılaştırdığımızda Giresun Belediyesinden fazla borçlarının olması hangi akıl ve mantıkla açıklanabilir bir durumdur. Seçim meydanlarında verilen hiçbir söz yerine getirilmeyip İlçe belediyeleri şirketleşme yarışına girmiştir. Kerim Aksu Giresun'u bir marka haline getirme mücadelesinden hiçbir zaman vazgeçmeyerek elinde kısıtlı imkanların olması, iktidar partisinden ve hükümetten gereken desteği göremediği gibi baskılar altında Giresun'u kalkındırmış, yaptığı hizmetler ile sosyal belediyecilik anlayışını getirmiştir” ifadelerini kullandı.

‘BU KADAR RANTIN BAŞKA BİR AÇIKLAMASI OLAMAZ’
Göz alıcı, huzurlu bir kent için önce iyi kentsel planlama ve kentsel tasarımın gerekli olduğuna değinen Sıbıç, “Bunlar yoksa ne kentsel kimlik kalır, ne ulaşım, ne siluet, ne de iyi mimarlık. Çarpık kentleşmenin kaynağı ve sorumlusu plansızlıktır, plansız yönetimdir. Bulancak'ın hali gözler önündedir. Girişi-çıkışı belli olmayan bir kent haline gelmiştir. Plansız kentleşme ile Bulancak eski güzelliğini, şirinliğini ve tarihsel bütünlüğünden koparılarak tanınmaz hale getirilmiştir. Gözünü para bürüyen, beton dökmekten başka bir görev bilmeyen belediye yöneticileri Bulancak'a ihanet etmektedirler. Kunut duası yerine ‘Konut Duası’ okudular demek ki; yoksa bu kadar rantın başka bir açıklaması olamaz. Bulancak Beton AŞ. kurarak ilkleri yaptık diyenler geçmişe baktıklarında o zamanın şartlarıyla belediyenin parke ve büz yapıp çevre illere satıldığını görecektir. Sanattan-spora, ekonomiden-siyasete kadar her alanda güçlü bir Bulancak göreceklerdir geçmişte. Bugün ise kendi içine hapsolmuş, dışlanmış, hiçbir başarısı olmayan ve en önemlisi insanların mutsuz olduğu bir Bulancak vardır. Şirket kurarak belediyeyi yönetebilirsiniz. Çokta para kazanabilirsiniz. Ama belediye bir ticarethane değil, hizmet üreten, halka hizmet götüren, kentte yaşayan halkın sağlığından, selametinden, huzurundan kısaca her şeyinden sorumlu olan kamusal kurumlardır. Belediyeyi ticarethane gibi işleten zihniyet halktan uzak, halkın çıkarını düşünmeyip rant peşinde koşmaktadır. Belediyeyi ticarethane, halkı ise müşteri olarak gören zihniyet Bulancak halkının güvenini ve samimiyetini boşa çıkarmıştır. 55 trilyon borcu olan Bulancak Belediyesi araçlarını yıkatmak için ihale açıp aylık bin TL gereksiz bir ücret verirken Bulancak'ımızın gençleri işsizlik yüzünden göç etmek zorunda kalmaktadır. Petrol ofislerinde araba yıkama ücretsiz iken bu aracı kullananlar halkın araçlarına temiz bakmaktan aciz midir? Gereksiz harcamalar ile belediye neden borca sokulmaktadır? Belediyenin araçları kadar Bulancaklı gençlerin değeri yok mudur? Belediyeye ait tüm mal varlıklarını sattıkları halde belediyeyi borca sokan zihniyet şunu bilmelidir ki; bugüne kadar sattıkları Bulancak halkına ait olup, oturdukları koltuk ise Bulancak halkının onlara emanetidir. Biz temelini attığımız tesislerden hiçbirini yarım bırakmayız, biz diğerleri gibi, temel gördüğümüz zaman onu çukur zannedip doldurup satmaya kalkmayız. Onun üstüne medeni eserler koyarız. Bulancak halkı işsizlik, fukaralık ve çaresizlikle mücadele yolunda yeni ufuklara yönelecektir. Yeni ufuklara yönelen Bulancak'ımızın imar ve inşasına, halkımızın refah ve saadetine hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV