istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

"En fazla oyu alıp hizmet vermiyorlar"

CHP İl Başkanı Tığlı, "Giresun’dan en fazla oyu alan AKP en az hizmeti veriyor" dedi.

02 Mart 2018 Cuma 08:36
Bu haber 443 kez okundu

Vekiller de Bakan da Giresun’u unutmuş durumda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı “AKP Giresun’dan en fazla oyu aldığı halde, en az hizmeti veriyor. Bu gerçeği gören Giresunlu CHP’ye yetki vermek için seçimi bekliyor” dedi. Başkan Tığlı, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) adalet ve kalkınma yönünden sınıfta kaldığını ifade ederek, “Hele de ilimiz için doğru düzgün yapılan hiçbir şey yok. 15 yıldır hükümet eden AKP aldığı oyların karşılığını vermedi. Üstelik de Giresun hükümette iki vekil ve bir Bakan’la temsil ediliyor” şeklinde görüş belirtti. Türkiye genelinde olduğu gibi Giresun’un da en büyük sorununun işsizlik olduğunun altını çizen Tığlı, mevcut fabrikaların da AKP döneminde kapatıldığını yerine de yenilerinin açılmadığını aktardı.

CHP İl Başkanı Tığlı yazılı yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “AKP Giresun’dan son 15 yıldır en fazla oyu alıyor. Ancak karşılığında gerekli hizmeti vermiyor. 

Giresun hükümette iki milletvekili ve bir Bakan’la temsil edildiği halde kalıcı ve gözle görülür bir hizmeti fark edilmiyor. 15 yıldır ülkeyi yöneten AKP, Türkiye’de dolayısıyla Giresun’da da işsizliğe çözüm üretemedi. Giresun bu noktada en fazla göç veren iller arasında yerini koruyor. İnsanlarımız ekmek parası uğruna gurbetin kahrını çekiyor.

VATAN SAVUNMASINDA DA, VERGİ ÖDEMEDE DE DUYARLIYIZ

Oysa Giresunlu vatanına karşı görevini en iyi şekilde yerine getirmektedir. Tarihimiz kahramanlıklarımızla doludur. Vatan savunmasında olsun, vergi ödeme konusunda olsun daima duyarlı ve fedakardır. Ancak devlet yatırımlarından gereği kadar yararlanamamıştır. AKP’nin milletvekilleri oyunu aldıkları Giresunluyu unutmuş, memleketlerinin sorunlarını göz ardı etmiştir.

FINDIĞA DA, TURİZME DE SAHİP ÇIKMIYORLAR

Giresunlunun en önemli geçim kaynağı olan fındığa sahip çıkmamış, üreticinin alın terinin karşılığını almasını sağlamamıştır. Turizmle gelişmeye müsait olan ilimize bu noktada da destek verilmemiş, ilimizi diğer illere, bölgelere bağlayacak yollar ve tüneler söz verildiği halde halen yapılmamıştır. Esnaf da kan ağlamaktadır. Vergiler, kiralar, SSK primleri çok yüksektir. Asgari ücret ise yoksulluk sınırının altındadır. Vatandaş kredi kartlarına yüklenmiş, icralık olmuştur. AKP ülke genelinde de, Giresun’da da kendinden olmayana ayrıcalık yapmaktadır. Bunun en bariz örneği de taşeron işçilerin kadrolaşma konusunda yaşanmaktadır. Bu haksızlıklar giderilmeli, kimsenin ekmeği ile oynanmamalıdır.

VATANDAŞ AKP’DEN UMUDUNU KESTİ

15 yıldır ülkeyi yöneten ve Giresun’dan da en fazla oyu alan AKP, bir yıl sonra yapılacak seçimde yine vatandaşa gidecek, yine boş vaatlerini tekrarlayıp oy isteyecektir. Ancak bilinmelidir ki; Giresunlunun karnı artık boş vaatlere toktur. Giresunlu AKP’den umudunu kesmiştir. Eminiz ki Giresunlu bu defa tercihini; kendisinin haklarını savunan, üretimden yana olan, işsizliği yoksulluğu bitirecek projelere sahip olan CHP’den yana kullanacaktır”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV