18 Ocak 2018 Perşembe

TREN YOLU NE OLDU?

CHP'li Türker, Bakan Canikli'ye teşekkür etti yeni öneriler sundu

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, TSK'nin Milli Savunma Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı arasında imzalanan protokolle fındık alımı yapacağını açıklamasının memnuniyet verici olduğunu belirterek bu konuda gayret gösteren Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'ye teşekkür etti. Türker konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi:

11 Ocak 2018 Perşembe 10:11
Bu haber 274 kez okundu
CHP'li Türker, Bakan Canikli'ye  teşekkür etti yeni öneriler sundu
 “22 Temmuz 2017 tarihinde yerel basınımızda dile getirdiğimiz Milli Savunma Bakanı Sayın Nurettin Canikli'ye ithafen, milli ürünümüz ve şehrimizin geçim kaynağı fındık, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde değerlendirilmelidir tespitimizin, bugünlerde Milli Savunma Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile hayata geçiyor olması tarafımızca, şehrimiz adına memnuniyetle karşılanmıştır.
Alın terimiz, emeğimiz, göz nurumuz, geçim kaynağımız fındığımıza sahip çıkmak, bu şehrin bağrından çıkmış politikacıların ve yetkililerinin en büyük sorumluluklarındandır. Milli Savunma Bakanlığı gibi kritik, önemli ve yetkili bir makamda görev yürüten Sayın Bakan'dan şehrimiz büyük katkılar beklemektedir. Sayın Bakan bu gücünün farkına varmalı, ekonomik olarak bölge illerinden geri kalmış şehrimizi şaha kaldırmalıdır.
Bir doğa harikası olan yaylalarımız, sahil ve deniz turizmi de göz önüne alınarak, askeri tatil, konaklama ve eğitim tesisleri ile canlandırılmalıdır.
Acemi eğitim birliği diye tabir edilen eğitim tesisleri, birlikler, tesisler kamuoyunun da talepleri değerlendirilerek ivedilikle şehrimiz ekonomisine katılmalıdır. Milli Savunma Bakanlığı bünyesine ve yetkisine bağlanan kara, deniz ve harp okulları, astsubay meslek yüksek okulları, kurmay subay ve lisansüstü eğitim verecek okul dalları şehrimizde açılmalı, bu konuda şehrimiz ev sahibi Giresun Üniversitesi bölümleri ile donatılmalıdır.
Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde sanayi kuruluşları, fabrika ve özellikle tersaneler şehrimiz ekonomisine lokomotif olacak şekilde kazandırılmalıdır.
TMO üzerinden yapılan fındık alım hizmeti TSK'lerinde rutin hale getirilmeli, bu konuda muhatap Fiskobirlik olmalı ve böylelikle de üretici destekçisi kurum ayağa kaldırılmalıdır.
Daha fazlasını yapmak mümkündür ve şehrimiz kamuoyunca beklenmektedir. Makamlar, mevkiler insanlara hizmet içindir. Siyaset bu doğrultuda araçtır. Yıllar sonra yaşamın gereği olarak bir köşeye çekildiğimizde eserleri ve katkıları ile anılmak bir insan ve siyasetçi için en büyük onurdur. Tüm bu vesilelerle birlikte başta Sayın Bakan olmak üzere tüm memleket ve Giresun aşığı yetkililere kolaylıklar diliyor, hizmetlerin destekçisi, aksi tutumların ve kararların ise yılmaz takipçisi olacağımızın değerli hemşerilerimiz tarafından bilinmesini kamuoyuna arz ederiz.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV