istanbul escort mp3 indir

16 Ekim 2018 Salı

CHP’Lİ TÜRKER: “AKSA EZANI SUSTURDU”

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Giresun Belediyesi Cami Yaptırma Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği öncülüğünde yeni mezarlık bölgesinde yapılan cami ile morg ve gasilhanenin elektriklerinin borcu var gerekçesi ile AKSA tarafından kesilmesine tepki gösterdi.

11 Ekim 2018 Perşembe 09:36
Bu haber 252 kez okundu
CHP’Lİ TÜRKER: “AKSA EZANI SUSTURDU”
“AKSA EZANI SUSTURDU”
Türker,”Giresun Şehir Mezarlığı'nda açılan, morg ve gasilhane hizmeti de veren caminin iki faturası ödenmediği gerekçesiyle (ki iki asgari ücretli maaşı kadar) elektriklerinin kesilmesi, tüm hizmetin durmasına yol açtı. Giresun AKSA Çoruh Elektrik firması tarafından kesilen elektriğin, fatura ödenmediği sürece de açılmayacağı belirtildi. Bu nasıl bir uygulamadır?” diye sordu.
Türker, “Hani cimlerin masrafı Diyanet'e aitti” diyerek, “Giresun Belediyesi bu caminin tüm giderlerini karşılayarak, halkımızın ibadet yapmasını sağlıyor. 2 fatura yüzünden ezan mı susturulur?” dedi.
Türker, “Böyle bir uygulama ilimiz tarihinde görülmemiştir. Şimdi Giresun Belediyesi kamu kuruluşlarından alacağı su parasına karşılık, sularını mı kesmeli? Biraz akıl, biraz vicdan, biraz duyarlılık lütfen. Yapılan şey; affedilmeyecek tarihi bir hatadır. Bu durumu ilgili, yetkili herkesin dikkatine sunuyorum. Bu sorunu bir an önce çözmelerini istiyorum. Ve bu aymazlığı yapanlara da gerekli cezanın verilmesini talep ediyorum. Giresun halkının iyi ve kötü gününde yanında olan, derdine derman olmak için gece gündüz çalışan belediyemizin de büyük emeği olan bu ibadet yuvasına karşı yapılan bu uygulama bizleri derinden üzmüştür. Bu durumu Giresun kamuoyuyla paylaşmayı görev ve sorumluluk biliyoruz” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV