25 Nisan 2018 Çarşamba

SİYASET ARENASI ŞENLENİYOR

CHP’li Meclis Üyesi Sıbıç’dan Başkan Yakar’a eleştiri

CHP Bulancak Belediye Meclis Üyesi ve İlçe Başkan Yardımcısı Necmi Sıbıç, Belediye Başkanı Recep Yakar’ı yaptığı açıklamalar üzerinden eleştirdi.

23 Haziran 2017 Cuma 10:15
Bu haber 502 kez okundu
CHP’li Meclis Üyesi Sıbıç’dan Başkan Yakar’a eleştiri

Sıbıç, "Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, 'Yıllardır çözülemeyen sorunu çözdük' diyor. Nerede sorun çözdün Başkan! Bulancak Merkez Orta Camii yanında bulunan arsayı Bulancak Belediyesi kendi imkanları ile satın almış! diyerek doğru konuşmuyorsun! Bu caminin ve yanında bulunan parsellerin yüzde 80'i Bulancak halkının yardımları ile alındı ve Cami ise Bulancak halkının yardımları ile yapıldı. Bu arsa Bulancak halkının verdiği vergiler ile Bulancak Belediyesi adına alınmıştır. Bulancak Belediyesi bu alan için yaklaşık 100 Bin TL. Bulancak halkının vergileri ile vermiştir” dedi.

Sıbıç yaptığı açıklamada, Başkan Yakar, '450 Bin TL'nin tamamını Bulancak Belediyesi vererek aldık' diyor. Apaçık insanların aklıyla alay ediyor. Buradan bir Bulancaklı olarak sayın Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'ye Bulancak Halkı adına teşekkür ediyorum. Çünkü bu arsanın 250 Bin TL'si sayın Canikli tarafından Merkezi Hükümet bütçesinden gönderilirken, geri kalan rakamı ise Bulancak Hayır Yaptırma ve Yaşatma Derneği verdi. Sayın başkanın hem vatandaşa hem derneğe hem geçmiş dönem Belediye Başkanlığı yapan Öner Eriş'e hem de sayın Başbakan Yardımcısına edemediği teşekkürü ben ediyorum. Senin bu yaptığın iş böyle ise, bütün işlerin tamamen siyasi rant uğruna algı yaratmadan başka bir şey değildir. Doğru bilgi vermek, doğruyu söylemek seni küçültmez. Birde en önemlisi arsayı gönül rızası ile aldık diyorsun. Üzerine ücretsiz tuvalet yaptıracağız diyorsun. Ey başkan! Bizim Atalarımız gönül rızası ile aldıkları yere Camii yaptırdılar. Rızasız aldıkları yere ise tuvalet yaptılar" diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV