27 Mayıs 2018 Pazar

GİRESUN’A REİS SÖZÜ!

CHP’li Bektaşoğlu, “Anayasaya şaibe bulaştı”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu AKP’ye ‘reddedilmiş bir Anayasa üstünde başkanınızı oturtamazsanız” diye seslendi.

04 Mayıs 2017 Perşembe 09:16
Bu haber 760 kez okundu
CHP’li Bektaşoğlu, “Anayasaya şaibe bulaştı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’ye kayıt olduğu törenin yapıldığı saatlerde, TBMM’de sert tartışmalar vardı.

 Referandum sonrasında çalışmalarına yeniden başlayan TBMM’nin ilk oturumunda, milletvekilleri yaptıkları konuşmalarında, sonuçlarla ilgili değerlendirmelerde bulundular. Bunlardan birisi de CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’ydu.

“HIRSIZLARDAN İBRETİ ALEM İÇİN HESAP SORULSUN”

Bektaşoğlu, konuşmasında şunları söyledi: “Sizleri bilmem ama, bugün kendimi Anayasa'sına şaibe bulaşmış, oyları çalınan bir ülkenin bir yurttaşı, üyesi olduğum Türkiye Büyük Millet Meclisinin yaptığı kanun maddesi bir kişinin ihtirasına uğramış, kurban edilerek talimatla değiştirilmiş bir milletvekili gibi hissediyorum. Halkımızın da aynı duygular içinde olduğunu tahmin ediyorum. Nitekim, dün emekçiler 1 Mayıs meydanlarında hep birlikte bu hukuksuzluğa, adaletsizliğe tepki göstererek haykırdılar. Oyunun rengi ne olursa olsun herkes bu hırsızlığa alet olanlardan, bu şaibeyi yaratanlardan ibretiâlem için hesap sorulmasını bekliyor”.

“HAYIR BİTMEDİ, DAHA YENİ BAŞLIYOR”

Referandum sonuçlarının değiştirildiği iddialarını tekrarlayan CHP Milletvekili konuşmasını “bu Anayasa'yı kimse kabullenemiyor. Reddedilmiş bir Anayasa üstünde başkanınızı oturtamazsınız. Ne kadar aymazlık, umursamazlık, vurdumduymazlık içinde olursanız olun bunun peşini bırakmayacağız, yargı yollarını ve demokratik haklarımızı halkımızla birlikte sonuna kadar kullanacağız. Hayır bitmedi, daha yeni başlıyor” diye bitirdi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV