istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

CHP’den “Çevre yolunu uzatalım” önerisi

İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz; “Giresun Güney Çevreyolu Espiye ilçesine kadar uzatılarak sahilden 5 kilometre güneye kaydırılması daha güzel bir proje haline gelecektir.”

09 Ocak 2018 Salı 08:28
Bu haber 521 kez okundu
CHP’den “Çevre yolunu uzatalım” önerisi

Giresun’da gündemde olan Güney Çevreyolu projesiyle ilgili CHP’den yapıcı bir öneri geldi. CHP il Genel Meclisi Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, söz konusu projenin geleceğe yönelik kapsamlı bir proje olması yönünde önerilerde bulundu.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk’ün, Piraziz, Keşap ilçeleri arasında 48 kilometre uzunluğundaki Güney Çevreyolu projesinin 2018 yılı içerisinde bitirileceğini açıklamasına CHP’den gelen tepki olumlu oldu. CHP il Genel Meclisi Grup Başkanvekili Mehmet Yılmaz, yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi Karadeniz Sahilyolunun ilk planlaması Karadeniz Güney Çevreyoludur. Fakat maliyetin yüksek olacağı gerekçesiyle bu yol sahil dolgusuyla yapılmıştır. Ne yazık ki bu Sahilyolu Karadeniz’i geleceğe taşıyan bir yol olmamıştır. Yapılışının üzerinden daha 20 yıl geçmeden yetersiz olduğu görülmektedir.

Bu durumu göz önüne alarak yapılması gündemde olan Güney Çevreyolunu biraz daha geniş tutarak Karadeniz Güney Çevreyolunun altyapısını oluşturacak bir proje yapılmalıdır. Bugün Ordu Güney Çevreyolunu neredeyse tamamladı. Giresun’da Proje aşamasında, gelecek yıllarda Trabzon Güney Çevreyolu ve ardından Rize Çevreyolunun gündeme geleceğini şimdiden düşünmek kehanet değildir. Bu nedenle Giresun Çevreyolunu Piraziz –Keşap ilçeleri arasında değil, en azından Armelit’i aşarak Espiye ilçesine kadar uzatılmasında fayda vardır. Bununla birlikte güzergah sahilden en az 5 kilometre güneye uzatılmalıdır. Henüz proje aşamasında olacak olan bu yol hem Karadeniz Güney Çevreyolunun altyapısını oluşturacak hem de şehirlerin güneye doğru açılmasını sağlayacaktır” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV