istanbul escort

23 Eylül 2018 Pazar

CHP’DEN BAKAN SOYLU’YA TEPKİ

CHP dün 81 ilde il başkanlıklarında düzenlediği basın toplantılarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Bundan sonra şehit cenazelerinde CHP’lilere protokolde yer vermeyin” açıklamasına tepki gösterdi.

29 Haziran 2018 Cuma 17:29
Bu haber 577 kez okundu
CHP’DEN BAKAN SOYLU’YA TEPKİ

CHP dün 81 ilde il başkanlıklarında aynı anda düzenlediği basın toplantıları ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi.

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge ile Milletvekili Necati Tığlı ve Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Demiroğlu’nun katıldığı basın açıklamasını partililerde takip etti.

CHP İl Başkanı Fikri Bilge basın açıklamasında şöyle dedi” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Valilere, CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil, milletimizin evlatlarıdır.

AKP Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfiller de hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükûnet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz İl Başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV