istanbul escort mp3 indir

23 Ekim 2018 Salı

CHP, Yusuf Topal’ın ölümünü TBMM’ne taşıdı

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, biber gazından etkilenip kalp krizi geçiren 82 yaşında Yusuf Topal’ı TBMM gündemine taşıdı.

31 Temmuz 2018 Salı 09:35
Bu haber 366 kez okundu
  CHP, Yusuf Topal’ın ölümünü TBMM’ne taşıdı
 Hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hem de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yanıtlamaları istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

POLİS İŞKENCE VE DARP YETKİSİNİ NEREDEN ALIYOR
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “82 yaşındaki eşi Fatma Topal’ın raporlu ilaçlarını almak için sağlık ocağına giden 82 yaşındaki Yusuf Topal’ın aile hekimiyle yaptığı tartışmadan sonra hekimin “Beyaz Kod” sinyali vermesiyle, polisler tarafından gözaltına alınmak istenmesi tam anlamıyla hasta haklarını yok saymaktır. 82 yaşındaki Yusuf Topal’ın gözaltına alınırken hem darp edildiği hem de biber gazı sıkıldığı kamera kayıtlarında açıkça görülmektedir” dedi.
Tığlı, Türkiye “İşkencenin Önlenmesine Dair Birleşmiş Milletler Sözleşmesi”, “İşkenceye ve Diğer Zalimane, İnsanlık Dışı veya Onur Kırıcı Muamele veya Cezaya Karşı Sözleşme” ve “Avrupa İşkenceyi Önleme Sözleşmesi” gibi sözleşmelere taraf olup, işkencenin yasak olduğunu kabul ederek, işkencenin önlenmesiyle ilgili gerekli tedbirleri alma konusunda taahhüt altına girmiştir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 17’nci maddesinin 3’ncü fıkrası, "Kimseye işkence ve eziyet yapılamaz; kimse insan haysiyetiyle bağdaşmayan bir cezaya veya muameleye tabi tutulamaz" ibaresiyle bu kabul edilemez uygulamayı, suç olarak tanımaktadır” dedi.

POLİSLER NEDEN TUTUKSUZ YARGILANIYOR
Tüm bunlar göz önüne alındığında “Yusuf Topal’ın ölümüne sebep olan ve tutuksuz yargılanan polislerin taraf olduğumuz uluslararası sözleşmelere ve anayasaya aykırı davrandıkları tespit edilmiştir. Şahitlerin tamamının dinlenmediği, delillerin toplanmadığı bir davada hiç bir şey olmamış gibi polislerin tutuksuz yargılanmaları adalet ve vicdan açısından sınıfta kalmıştır. Aile hekimi Sağlık Bakanlığı Müfettişleri tarafından ifadesi alınmış mıdır? Aile hekiminin hangi gerekçelerle Yusuf Topal için “Beyaz Kod” kullandığı belirsizliğini korumaktadır. Bu cevapsız sorular olduğu sürece aile hekiminin açığa alınması toplum tarafından hekimin hatalı olduğu kanısını yükseltmektedir” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV