istanbul escort

19 Eylül 2018 Çarşamba

CHP, “ÖZEL İDARE HİZMET BİNASI”NIN AKIBETİNİ SORDU

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, İl Özel İdaresinin bütçesiyle 16 milyon lira harcanarak yapılan Teyyaredüzü Mahallesi’ndeki Özel İdare hizmet binasının kaderine terk edilmiş atıl şekilde beklediğini belirterek binanın akıbetinin ne olacağını sordu.

13 Eylül 2018 Perşembe 09:39
Bu haber 312 kez okundu
CHP, “ÖZEL İDARE HİZMET BİNASI”NIN AKIBETİNİ SORDU
 Türker yaptığı açıklamada, “Bina tamamlandığında "hizmet binası mı olsun, otel mi olsun" şeklinde tartışmalar gündemde olmasına rağmen ne hizmet binası oldu, ne de otel. Giresun gibi kaderine terk edilmiş kömür deposu oldu. Devletin onca parasının harcandığı binanın çürümeye terkedilmesi son derece üzücü iken, binaya ilişkin etkili ve yetkili kimsenin olumlu bir açıklama yapmaması da ayrıca düşündürücüdür” dedi.
CHP’li Türker, ”Bina derhal çöken şehrimiz ekonomisi için kamu kurumlarına devri yerine istihdama yönelik faaliyete geçirilmelidir. Yine bilindiği üzere; binanın eski halinde Giresun’a hizmet veren pek çok birim yer alıyordu. Bu hizmet birimleri şimdi şehrin çeşitli mekanlarına dağıldı. Bu mekanlar da harabeydi ve milyonlar ödenerek tamir edilmişti.
Kısacası bu tablo; devletin parasının, dahası vergilerimizin nasıl çarçur edildiğinin, Giresun'a nasıl kıyıldığının açık bir göstergesidir. Denetleme görevinde olan biz ana muhalefetin sözcülerinin Giresun'un geleceği adına kullandığımız ifadeleri tersinden anlayıp, laf yetiştirmeye çalışanlara önerimiz; laf değil, icraat bekliyoruz, görev ve sorumluluklarınızı yerine getiriniz” diye konuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV