27 Mayıs 2018 Pazar

GİRESUN’A REİS SÖZÜ!

CHP İlçe Başkanı Türker, Öğretmenevindeki öğretmenleri ziyaret etti

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, beraberindeki partili heyet ile Öğretmenevi ziyareti gerçekleştirdiklerini bildirdi.

15 Haziran 2017 Perşembe 09:27
Bu haber 372 kez okundu
CHP İlçe Başkanı Türker, Öğretmenevindeki öğretmenleri ziyaret etti

Ziyarette Türker; “Daha birkaç gün öncesinde hayatının baharında 23 yaşında henüz 8 aylık öğretmen iken, Batman’da yaşanan hain kalleş terör saldırısında şehit düşen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’a rahmetler, ailesine ve eğitim camiasına sabırlar diliyorum. Referandum sürecinde misafir olduğumuz öğretmenlerimizi ziyaret ederek, kendilerine hayırlı ramazanlar diledik. Siyasetin her zaman vurgu yaptığımız üzere halkın içerisinde yan yana omuz omuza ve süreklilik içerisinde hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Sadece seçim dönemlerindeki ziyaret ve paylaşımların deyim yerindeyse bir aldatmaca olduğu fikrindeyiz. Bu sebeplerle insanların sorunlarını yerinde dinliyor, geniş zaman zarfında olduğumuz bu günlerde de daha rahat sonuca, çözüme ulaştırıyoruz” dedi.

Türker ziyaret sırasında öğretmenlerle şehrimizde giderilmesi gereken eksiklikleri, hayata geçirilmesi gereken, başta sosyal ve kültürel projeleri, puan ve başarı sisteminin yerine, nerden geldiği belirsiz sorularla yapılan liyakatsiz öğretmen atamalarını, sözleşmeli öğretmen alım ve atamalarında yapılan haksız, usulsüz uygulamalardan bahsettik. Zorunlu hizmet olarak ilk defa mesleğini icra edecek öğretmenlerin, altı yıl ayrı yerde çalışma zorunluluğunun ekonomik, kültürel, ailesel ve bölgesel sıkıntıları üzerine sohbet ettiklerin söyledi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV