23 Mayıs 2018 Çarşamba

“BANA KAPTAN SENSİN DENİLDİ”

CHP İl Başkanı Necati Tığlı: “15 yıldır skorunlar katlandı”

CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı yaptığı yazılı basın açıklamasında AK Parti hükümetinin 15 yılda korunları katladığını ileri sürdü.

15 Haziran 2017 Perşembe 09:28
Bu haber 579 kez okundu
CHP İl Başkanı   Necati Tığlı: “15 yıldır skorunlar katlandı”

Tığlı açıklamasında şöyle dedi: "Referandum çalışmalarında AKP ‘evet oyu verin, terör bitecek’ sözünü verdi. Ancak yüzlerce insanımızı daha teröre kurban verdik.  Vatan için canını veren tüm şehitlere Allahtan rahmet diliyorum. Bir kez daha ailelerine, sevenlerine, ülkemize başsağlığı diliyorum. Giresun’umuzun da bu noktada canı çok yandı. Gencecik evlatlarımız toprağa düşüyor, hükümet verdiği sözü tutmalı, terörün kökünü kazımalı artık. 15 yıldır bu ülkeyi, AKP iktidarı yönetiyor. Ve 15 yıldır sorunlar katlanmış durumda. En yakıcı olan da teröre kurban verdiğimiz insanlarımız. Kaç aile yıkıldı, kaç ananın yüreği dağlandı. Giresun’umuza da kaç kez ateş düştü, acılara boğulduk. Referandum öncesi AKP yetkilileri hep “evet oyu verin, terör bitecek” dediler. Bu vaatlerini en yüksek perdeden dile getirdiler. Ancak görüyoruz ki referandum sonrası terör yeniden tırmandı, nice canlar yok oldu.”

Tığlı, referandum oylaması sonrası oluşan tablo ile ilgili olarak da “İşte şimdi “evet” oyu verenlere büyük görev düşüyor. Şimdi bu vaatlerin sormaları gerekir. Terörün neden bitmediğini, neden halen gençlerimizin yaşamlarını kaybettiğini, neden halen anaların ağladığını. Referandum öncesi her şeyin çok daha iyi olacağını vaat edenler adeta ülkemizi yangın yerine çevirdiler. Gün geçmiyor ki üzücü haberler almayalım. Terör başta olmak üzere, antidemokratik uygulamalar, kadın cinayetleri, çocuk istismarları, işsizlik, yoksulluk her geçen gün artıyor. Türkiye 15 yıldır AKP hükümetini denedi, sonunu gördü. Gelinen tablo ortada. Bu ülkede kimse huzurlu değil. Toplumun üzerinde baskı ve huzursuzluk hakim. Ülkemizin demokrasiye, adalete, eşitliğe, huzura ihtiyacı var. Ülkemizin aydınlık günlere ihtiyacı var. Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ne hep birlikte sahip çıkıp, ülkemizi karanlık ellerden kurtarmamız şarttır. Bunun için şimdiden iş ve güç birliği yaparak çalışmaya başlamak, ilk seçimde ülke yönetiminde söz sahibi olmamız gerek. CHP iktidarını kurmamız gerek. Sorunların çözümü, aydınlık günler, Türkiye’nin kurtuluşu CHP iktidarındadır” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV