16 Ağustos 2018 Perşembe

“SİZE SATACAK ÜRÜNÜMÜZ YOK“

CHP Bulancak’taki Pazar yerini yargıya taşıyor

CHP Bulancak İlçe Başkanı Reşat Özdemir, Bulancak’ta kadınlar pazarı olarak bilinen yerin yapılaşmaya açılmasına müsaade etmeyeceklerini ve konuyu yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

05 Aralık 2017 Salı 08:48
Bu haber 317 kez okundu
CHP Bulancak’taki Pazar yerini yargıya taşıyor

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Reşat Özdemir şöyle dedi” Son günlerde kamuoyunda özellikle Organik Pazar- Kadınlar Pazarı " Olarak adlandırılan çevre il ve ilçelerimizden alış veriş yapmaya gelinen adeta Bulancak'ın simgesi "Markası" durumuna gelen şehrin en merkezi yerinde olan en gözde yerin ziyan olmasına göz yummayacağız.

Halkın her gün ihtiyacı olan Resmi Kurumların "Hükümet Konağı, Adliye"nin şehir merkezinden çıkarıldığı bir dönemde daha az işlevli bir kurumun kent merkezine getirilmesinin (SGK) mantığını anlamak mümkün değildir.

Ondört yıldır Bulancak'ı idare eden ve İktidar Partisine mensup Yerel Yönetimlerin Marka kentler kuracağız, diye, Bulancak halkından yetki aldıkları fakat gelişen süreçte "çakma marka" oldukları ve marka anlayışının rant anlayışı ile eşdeğer olduğunu gördük.

Şehir merkezinde tek açık alan olan "Kadınlar Pazarındaki yapılaşmaya" izin vermeyeceğiz. CHP Belediye meclisi üyelerimizin, yapılan meclis toplantısında aldığınız kararın yanlış olduğunu anlatmalarına rağmen AK Parti'li Meclis üyelerinin oyları ile kabul edilen meclis kararını "YARGI"ya taşıyoruz. Yerel Yönetimlerin kenti yönetmekte ki öncelikleri kamu yararı ve bu kentte yaşayan halkın çağdaş yaşam koşullarında daha iyi yaşamının sağlanmasıdır.

Bulancak Belediyesinin İlkelerimiz ışığında kamu yararına aptığı hizmetleri destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz. Fakat İlçemize ve İlçemiz Halkının kullanımındaki Kamu Mallarının ZİYAN edilmesine de karşı durduk ve durmaya da devam edeceğiz.

Kadınlar Pazarında kendi ürettikleri yöresel ürünleri satarak evlerini geçindiren, kimseye muhtaç olmadan onurlu yaşamlarını sürdürmek için alış veriş yapan Bulancaklı Hemşerilerimizin de mağdur edilmesine karşı duracağız. Kadınlar Pazarı, yerinde şartları, konumu iyileştirilerek Bulancak Halkına ve çevreden gelen Organik Ürün alıcılarına hizmet vermelidir.”   

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV