16 Temmuz 2018 Pazartesi

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

CHP, “53 köyümüzün 35’i susuz”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, yaptığı yazılı açıklamada, fındık sezonunda köylerde su sıkıntısı çekildiğini belirterek, İl Özel İdaresi ve köylere hizmet götürme birliği KÖYDES’i eleştirerek, köylerdeki insanlarımızın yetkililer tarafından çantada keklik olarak görüldüğünü ifade ederek şu bilgilere yer verdi;

09 Ağustos 2017 Çarşamba 10:47
Bu haber 427 kez okundu
CHP, “53 köyümüzün 35’i susuz”

"Fındık hasat sezonu olan bu günler başta olmak üzere köylerimizde büyük bir su sıkıntısı var. Yetki ve görev sorumluluğu hariç her işi yapan İl Özel İdaresi sessiz ve çaresiz. Müteahhitlik görevine dahi soyunan özel idare yetkilileri ve köy halkı seçmenini çantada keklik gören AKP iktidarının yerel temsilcileri bu sıkıntı karşısında da üç maymunu oynuyor. Birebir görüştüğümüz, köylerde, camilerde, kahvehanelerde ve tek tek dolaşarak ziyaret ettiğimiz 53 köy halkının 35’i büyük bir su sıkıntısı içerisinde olduklarını belirtiyorlar. Muhtarlarımız ise bu durumu yıllardır İl Özel İdaresi yetkililerine bildirdiklerini, çok az sayıda köye kalıcı çözüm bulunduğunu, kendi köylerinin her yaz bu sıkıntıyı çektiklerini ve muhatap bulamadıklarını ifade ediyorlar. Taşıma suyla değirmen dönmez diyen köy halkımız ve muhtarlarımız, İl Özel İdaresi yetkililerinin daha birkaç gün önce baskıları sonucu bir araç kiraladığını, onun da daha hizmete başlamadığını, bu köylerin geçici de olsa su sorununun bir araçla çözülemeyeceğini, bu konuda acil olarak önlem alınmalı diyorlar.

Görev, sorumluluk ve yetki alanında olmamasına rağmen yıllardır imdatlarına yetişen Giresun Belediyesi’ne, Belediye Başkanı Sayın Kerim Aksu, İtfaiye Müdürlüğü ve görevli personellerine teşekkürlerini ve dualarını sunan insanlarımız, sayelerinde abdestimizi alıp ibadetimizi yapıyoruz, bahçenin tarlanın kirini pasını sayelerinde atıyor, temel ihtiyacımız olan suya özverileri neticesinde ulaşıyoruz diyorlar. Bu konuda bilgi almak istediğimiz yetkililer ise hiçbir köyde su sıkıntısı olmadığını, artan nüfusa rağmen suyun talebi karşıladığını, köylünün bağ, bahçe, tarla suladığını ve hizmete başlayacak kiralık araç ile de sıkıntının hiç yaşanmayacağını anlatıyorlar. Takdir susuz kalan, kapısında su vidanjörünü gördüğünde gözlerinin içi gülen, zor durumdaki mağdur köy halkımızındır, hemşerilerimizindir.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV