istanbul escort mp3 indir

15 Ekim 2018 Pazartesi

Bektaşoğlu: "Türk kelimesi herkese aittir"

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, bazı kurumların isimlerinden Türk kelimesinin çıkarılmasına sert tepki göstererek, “bu bir kalkışmadır, bir projedir” dedi.

09 Şubat 2018 Cuma 08:05
Bu haber 411 kez okundu
Bektaşoğlu:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Barolar Birliği ve Türk Tabipler Birliği’nin isimlerindeki ‘Türk’ kelimesinin Bakanlar Kurulu kararıyla çıkarılabileceğini söylemesinden sonra başlayan tartışma sürüyor. TBMM’de söz alan milletvekilleri de bu konuya değindi.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise, genel kurulda yaptığı konuşmada Erdoğan’a tepki göstererek, ‘Türk’ adının kimsenin tekelinde olmadığını söyledi.

Bektaşoğlu şunları söyledi: “Kurtuluş Savaşı vererek elde ettiğimiz vatan toprağımızı, ülkemizi, ulusumuzun birliğini, varlığımızı ifade eden "cumhuriyet" ve "bayrak"la birlikte yan yana getirerek kullandığımız "Türkiye" adının bazı kurumlardan çıkarılmasının istenmesi bir kalkışmadır, bir projedir. Geçmişte de böyle talepler oldu. Hatta "Türklük herkesi kapsamıyor. Türklük, ayaklarımızın altıdır." diyenler oldu ama Türkiye'nin Cumhurbaşkanının böyle bir talebe destek vermesi hatta önderlik yapması anlaşılır gibi değildir. Bugün, iktidarın beğenmediği demokratik kitle örgütlerinin adlarındaki "Türkiye" adı çıkarılırsa, yarın, bu projeye dönüşecek ve sıra aynı adı taşıyan diğer kuruluşlara da gelecektir”.

"Türkiye" adı kimsenin tekelinde değildir şu kullansın, bu kullanmasın demekle olmaz” diyen Bektaşoğlu konuşmasını “önemli olan, o adı onurla, gururla taşımak, başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere, o adın taşıdığı değerleri korumaktır. Ne mutlu Türk'üm diyene” ifadeleriyle bitirdi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV