22 Temmuz 2018 Pazar

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Bektaşoğlu, TBMM’nin konuşma ve önerge rekortmeni

CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu sona eren meclis çalışmaları sırasında 117 kez genel kurulda konuştu.106 soru önergesi verdi,7 kanun teklifi ile 6 araştırma önergesine imza attı.

01 Ağustos 2017 Salı 09:46
Bu haber 452 kez okundu
Bektaşoğlu, TBMM’nin konuşma ve önerge rekortmeni

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, görev döneminde TBMM’de yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi vermek amacıyla basın açıklaması yaptı.         

İLK SIRADA FINDIK VE ÜRETİCİ VAR

Bektaşoğlu, TBMM’nin resmi kayıtlarına dayanarak verdiği bilgiye göre, bu süre içinde; Genel Kurul’daki 117 konuşmasının dışında, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olarak bu komisyonda ve Plan ve Bütçe Komisyonlarında da 15 konuşma daha yaptı.

106 soru önergesi veren milletvekili, 7 Kanun teklifi, 6 araştırma önergesi var. Ayrıca 463 Meclis Araştırma Önergesi, 47 Kanun Teklifi, 4 Meclis Genel Görüşme Önergesi, 1 Gensoru Önergesinde de imzası bulunuyor.

Bektaşoğlu, “Bu olağanüstü süreçte CHP milletvekili olarak, ülkemi, ilimi ve halkımızı en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Pek çok sorunumuzu dile getirdim. Çalışmalarımın odağında bu dönemde fındık ve üreticisi oldu” dedi.

Milletvekili Bektaşoğlu açıklamasında, “25 ve 26’ıncı dönemde 117 defa genel kurulda söz alarak konuştum. Çoğu Giresun’la ilgili Başbakan ve Bakanların cevaplandırması istemiyle 106 soru önergesi verdim” dedi.

“PARLAMENTER DEMOKRASİ VE CUMHURİYETİ SAVUNDUK”

İki yılda olağanüstü bir dönemden geçtiklerini belirten CHP Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Türk siyasi tarihinde hiçbir zaman yaşanmayanların yaşandığı olağanüstü bir süreçte görev yaptık. Bu sürede iki genel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi, bir referandum oldu, bunun için arkadaşlarımızla kampanyalar yürüttük. 15 Temmuz darbe girişimi, terör, OHAL, FETÖ soruşturmaları, pek çok iç ve dış gelişmeleri de bu dönemde yaşadık.

Bununla birlikte siyasi iktidarın cumhuriyet, demokrasi, hukuk ve parlamenter sistemi ortadan kaldırmaya yönelik girişimlerine karşı kapsamlı bir mücadele yürüttük”.

“İKTİDAR PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ DE DESTEK VERMELİ”

Çalışmalarına katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara, parti teşkilatlarına, STK’lara, muhtarlara, basın, yayın kuruluşlarına teşekkür eden Milletvekili Bektaşoğlu, “Muhalefet partisi milletvekili olarak yaptıklarım ortada. Diğer milletvekili arkadaşlarımın da Giresun için bir mücadele içinde olmalarını diliyorum. Birlik ve beraberlik içinde Giresun’un daha çok hizmet almasını sağlamalıyız. Onlardan da destek bekliyorum” ifadesini kullandı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Yeşilgiresun Gazetesi - 18 Aralık 2012 Manşeti
ARŞİV